BMW 320Cd + M50BTU25 czyli 325Ci Turbo - E46Turbo !

Projekty zakończone jak i w trakcie. Tylko poważne modyfikacje.
ODPOWIEDZ
deejeys
Forumowicz
Posty: 491
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 17:43
Imię: Dawid
lokalizacja: Łódź

Re: E46 M50B25 czyli prawie 325Ci - projekt 'in progress'.

Post autor: deejeys »

Zdjęcia znikają... Ehhh całe szczęście na google i na fejsie nie.

Auto dostało z tego powodu fanpage...

fejsbuk.com/E46Turbo


Co się obecnie dzieje? Stoi w garażu, przygotowany cały zawias, wzmocnienia. Czekam aż mi to przyjdzie blacharz zrobić, sam nie chce tego spawać bo nie umiem. Później składam, parę rund... I powrót na garaż...

Trzeba włożyć nowy zakup :clap:

https://naforum.zapodaj.net/images/15aea8569117.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Co to jest? To jest kula do kręgli. Na torze zostały 4 chińskie rzeczy... Turbosprężarka, wastegate, filtr i zawór upustowy. I beeeeeengggggg! Jedną kulą da się rozwalić wszystkie chińskie rzeczy. BorgWarner z wbudowanym wastegate, DV i prawdopodobnie uda się wrzucić normalny filtr powietrza.

Wyjdzie w praniu, liczę na sensowne wstawanie, lepszy spool. Nie szukam jakiegoś niesamowitego wyniku bo potencjał max sprężarki jest w teorii zbliżony a nawet może i mniejszy w BW. Chce szeroki power band. Jak zrobię 450KM które będzie w miarę płasko leciało... To będę szczęśliwy. Plan na ten sezon to wałek M54, to w/w turbo i kombinuje z chłodnicą oleju, żeby było wszystko jak najbardziej bezpieczne... I jeździć, obserwować, jakieś głupoty sobie tam robić w wolnym czasie :)
gadziuWLKP
Forumowicz
Posty: 537
Rejestracja: 14 gru 2017, o 18:29
Imię: Adam
lokalizacja: Wlkp

Re: E46 M50B25 czyli prawie 325Ci - projekt 'in progress'.

Post autor: gadziuWLKP »

Co to za model? Jaka cena?
wojtekm17
Forumowicz
Posty: 466
Rejestracja: 28 wrz 2010, o 23:02
Imię: Wojtek
lokalizacja: Brok

Re: E46 M50B25 czyli prawie 325Ci - projekt 'in progress'.

Post autor: wojtekm17 »

Te Borgi wcale nie są małe a i moc można na nich zrobić w szerokim zakresie. Jakiego kolektora chcesz użyć aby Borga umocować? Na innym forum człowiek ma coś takiego w silniku merca 2,3 ale pewnie wiesz bo też tam piszesz.
deejeys
Forumowicz
Posty: 491
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 17:43
Imię: Dawid
lokalizacja: Łódź

Re: BMW 320Cd + M50BTU25 czyli 325Ci Turbo - E46Turbo !

Post autor: deejeys »

Auto cały czas sprawia frajdę...

https://www.youtube.com/watch?v=2_gPZIFkyv0" onclick="window.open(this.href);return false;

Jesteśmy z pewnym Expertem na etapie dokładania jej koksu, no bo jednak to drugi sezon tego silnika i można przyjąć, że się ułożył odpowiednio :rotfl:

https://www.youtube.com/watch?v=sNO-jhWSf4o" onclick="window.open(this.href);return false;

Silnik świetnie znosi boost, bardzo miło się tym jeździ i killuje :wink2: Niestety nadal bez wałków i sprężarki - nie miałem serca w trakcie sezonu tego rozbierać i kombinować... :rolleyes2: Ale niedługo się za to biorę. Będzie fajnie :D
Kusy6
Forumowicz
Posty: 583
Rejestracja: 20 sie 2016, o 13:20
Imię: Kamil
lokalizacja: Mielec

Re: BMW 320Cd + M50BTU25 czyli 325Ci Turbo - E46Turbo !

Post autor: Kusy6 »

Jakie doładowanie planujesz na kolejny rok, i jak uszczelniasz głowicę z blokiem oraz czym odprężasz?
Za długi masz temat żebym tego szukał bo pewnie masz gdzieś napisane ;)
A pytam bo marzy mi się M50nv na półtora bara i 600KM+
deejeys
Forumowicz
Posty: 491
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 17:43
Imię: Dawid
lokalizacja: Łódź

Re: BMW 320Cd + M50BTU25 czyli 325Ci Turbo - E46Turbo !

Post autor: deejeys »

Doładowanie było 1,5bar teraz ale to nic nie daje generalnie, nie ma przeskoku z 1,3bar tak naprawdę. Obstawiam, że winna jest sprężarka i kolektor wydechowy, ale to też do potwierdzenia jedynie wymianą tych elementów. Ewentualnie źle ustawiłem wałki M54B30 ssący na miejsce ssącego i M50B25 ssący na miejsce wydechowego. W teorii ssący wszedł na blokady, ale stary był lekko kopnięty w lewo bodajże, musiałem go dociągać w stronę kolektora ssącego jak dobrze kojarzę. Wydechowy założony na wzór starego - pokryło się to z zaleceniem kumpla który podpowiadał mi przez telefon.

Odprężone jest forumowym klasykiem - kanapka z klejem, szpilki M11 z S54 i tyle.


Zdjęć z zewnątrz nie dodaje, pod maską nic się nie zmieniło. Jak jest wizja to się wyjedzie, zrobi rundkę i tyle... :) Na wiosnę mam plan na sprawdzenie wałków, ustawienie boostu na 1.35 stabilne i tyle, chyba mi się po prostu nie chce już grzebać.
gadziuWLKP
Forumowicz
Posty: 537
Rejestracja: 14 gru 2017, o 18:29
Imię: Adam
lokalizacja: Wlkp

Re: BMW 320Cd + M50BTU25 czyli 325Ci Turbo - E46Turbo !

Post autor: gadziuWLKP »

Możesz napisać, co dało tobie wrzucenie vanosa? Jakie odczucia? W tym tygodniu też chcę to zrobić o ile uda się zakuć gdzieś przewód olejowy. U mnie zauważyłem, że nie ma różnicy przy doładowaniu czy to jest 1 bar czy 1,2. Też obstawiam, że wąskim gardłem jest turbina ewentualnie kolektor wydechowy.
deejeys
Forumowicz
Posty: 491
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 17:43
Imię: Dawid
lokalizacja: Łódź

Re: BMW 320Cd + M50BTU25 czyli 325Ci Turbo - E46Turbo !

Post autor: deejeys »

Wrzucenie? :) Przecież on jest od początku :D Tylko fakt faktem jego używanie nie było takie oczywiste :D Dopiero jak mistrzu mi go podstroił to poczułem, że auto zdecydowanie łatwiej traci trakcję z dołu, czyli pojawiło się więcej Nm w niższych partiach obrotów... :)
Awatar użytkownika
Miś
Turbo-Team
Posty: 1799
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 10:49
Imię: Michał
lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: BMW 320Cd + M50BTU25 czyli 325Ci Turbo - E46Turbo !

Post autor: Miś »

Przy wstawaniu jest przepaść jak vanos działa. :)
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
gadziuWLKP
Forumowicz
Posty: 537
Rejestracja: 14 gru 2017, o 18:29
Imię: Adam
lokalizacja: Wlkp

Re: BMW 320Cd + M50BTU25 czyli 325Ci Turbo - E46Turbo !

Post autor: gadziuWLKP »

No tak, miałeś M50 z vanosem - nie doczytałem.
Swoją drogą, to jeden z użytkowników tego forum uruchomił płynne sterowanie vanosem w M52 - jednak nie na MS41. Ciekawe jak ten zabieg wpłynął na moment.
Jak się trochę pobiawię wałkami to wrzuce wykres. Póki co narazie nie wiem jak stroić vanosa, żeby czegoś nie uwalić. Wszelkie sugestie mile widziane.
deejeys
Forumowicz
Posty: 491
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 17:43
Imię: Dawid
lokalizacja: Łódź

Re: BMW 320Cd + M50BTU25 czyli 325Ci Turbo - E46Turbo !

Post autor: deejeys »

Też mam płynne sterowanie w EMU, ale jak to wpływa na całokształ, ciężko ocenić.. :v Nawet hamownia tak naprawdę tego nie pokaże, bo czym innym jest wykres obciążenia na wysokim biegu a typowa jazda na ulicy.

Tak jak Miś pisze, lepiej budzi się turbo - nawet leniwe, więc siłą rzeczy dobrze jest mieć tego vanosa. Nie bez powodu inżynierowie od lat pakują to do M3 które jak na swoje lata zawsze świetnie jeździły... :) A kolejna kwestia czyli nowe silniki - jeszcze większe zakresy i tak dalej, można stosować ostrzejsze wałki... Piękna sprawa :) Kiedyś ludzie się bali tego, każdy chciał JZ bez vvti, M50 bez vanosa...
ODPOWIEDZ