e46 330d turbo kopciuch

Projekty zakończone jak i w trakcie. Tylko poważne modyfikacje.
Awatar użytkownika
leo
Turbo-Team
Posty: 931
Rejestracja: 11 paź 2012, o 22:07
Imię: Adam
lokalizacja: Wrocław

Re: e46 330d turbo kopciuch

Post autor: leo »

jesteś i Ty Przemku :)

Sprostuje tylko ostatnie zdanie, kombiak czerwonej nie zagraża :cool2:

ps. u mnie sprzęgło puściło górą :)
BMWexpert Motorsport
przemek4net
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2013, o 14:48
Imię: Przemek
lokalizacja: Wrocław

Re: e46 330d turbo kopciuch

Post autor: przemek4net »

u mnie jak raz odjechalo /niestety nie uchwycilem przy jakich obrotach/ (uslizgiwalo sie zawsze delikatnie - mowie o odjezdzie obrotow) to zrzucilem troche koksu do 3500
i teraz jest tak
https://www.youtube.com/watch?v=WMGHUd_ ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
wiec mnie cisnie na rozwiazanie problemu... (sama tarcza z okladzinami luka "nibykevlarowymi" nie sprawdzila sie) - najtaniej w moim przypadku to chyba docisk sachs perf dolozyc (czyli SP docisk + "kevlarowa" tarcza + ori kolo 2masowe)... ale wydac znowu kase, palowac sie z ciezkim sprzeglem w miescie i miec dalej problem to wtopa
Przemek
P.S.
co do czerwonej strzaly: nie znam sie na benzynach nic a nic ale widzialem, ze w "ecu masterze"/DET3 jest fcja hamowni drogowej (po wprowadzeniu wagi, przelozenia - no tak jak np w KPOWER bazujacym na logach z vagcomowych) - ile tam wychodzi? (zakladam, ze tego typu "komputerek-oszukiwaczke" zamontowales?)

w tym DET widzialem, ze sa tez (jezeli dobrze zrozumialem) wyjscia, ktorymi mozna rozne rzeczy wysterowywac ... ten DET to 600pln+ wiec nie zupelne grosze ale jakby co mozna np miec katalizator i otwierac "lewe obejcie" z automatu np powyzej 3tys / przy full bucie itp - moze cos z tym ciekawego mozna zrobic? (podrzucam temat - ja sie znam tylko na komputerach/informatyk/ ale bez katalizatora to spaliny smierdza co mnie denerwuje)
Awatar użytkownika
Miś
Turbo-Team
Posty: 1798
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 10:49
Imię: Michał
lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: e46 330d turbo kopciuch

Post autor: Miś »

Obawiam się, że te limity dotyczą tylko odczytu, znajdź we wsadzie je to po przesunięciu będziesz mógł logować wyższe wartości - potwierdzone na EDC15, ME7, itd.

Dlaczego ruszałeś czas wtrysku? Nie lepiej było zrobić esktrapolację dawek?
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
przemek4net
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2013, o 14:48
Imię: Przemek
lokalizacja: Wrocław

Re: e46 330d turbo kopciuch

Post autor: przemek4net »

Miś pisze: Dlaczego ruszałeś czas wtrysku? Nie lepiej było zrobić esktrapolację dawek?
w mapie ori duraton w jego sterowniku o ile pamietam skala byla do 85mm3 (jakies 70pare mg wachy)... wlozyl wtryski od starsgo 535D gdzie skala jest do 100mm3 (+1600 rp) - jakies 86mg paliwa... ja potrzebowalem miec wiecej wachy do dospozycji wiec przeskalowalem mape do 150mm3 / 1800 i teraz mam "bron" na najmocniejsze sprzegla

... reasumujac: zmiana skali i czasow.. za tym oczywiscie soi, rp + n liiterow.
Na pale nie bede szukal po wsadzie wartosci "100" by je zmieniac np na "200" liczac na to, ze w diagnozie bede widzial wieksze dawki bo w totka grac nie lubie a pozatym szanse, ze to tak prosto jest limitowane nie uwazam za duze a walke z tym limitem widzialem tylko w kontekscie vagcom+vw (np wartosci bloku 11 powyzej 2600)
Pozdrawiam,
Przemek
Awatar użytkownika
Miś
Turbo-Team
Posty: 1798
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 10:49
Imię: Michał
lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: e46 330d turbo kopciuch

Post autor: Miś »

Teraz rozumiem, myślałem, że oszukałeś czasem wtrysku i logowana dawka jest przekłamana, ale jeśli masz esktrapolację w osi to dobre podejście. Znasz się na rzeczy, powodzenia w strojeniu, bo rzeczywiście ciężko AFR ocenić bez sondy i logowania. A limitery diagnostyczne myślę, że znajdziesz w damosie jeśli te niemieckie pierdolniki ogarniasz. W ME7 często zdarza mi się zdejmować na przykład przepływu limiter odczytu maksymalnego, bo robię setupy, gdzie przepływka jest prawie zamknięta.
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
przemek4net
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2013, o 14:48
Imię: Przemek
lokalizacja: Wrocław

Re: e46 330d turbo kopciuch

Post autor: przemek4net »

dziekuje slicznie:)
Na takie triki wykraczajace poza "dodac koksu i dac ladowania na full" to 2 rzeczy wydaje mi sie sa konieczne:
- studiowanie edc16 Funktionnsrahmen (jedyne 1500 stron-mimo, ze mowie po niemiecku to jest to dla mnie wyzwanie)
- znalezienie damosa albo loteria i na pale szukanie wartosci w sofcie

Kiedys myslalem, ze "pierwsza liga" ma to w palcu ale jak np widzialem np jak wylacza sie w praktyce DPF (tablica DTC wyzerowana z gory na dol) to na bank korzystaja z jakis ecusavovoltow wiec w realu bawia sie w to ambitni hobbysci chyba tylko bo zawodowcom szkoda na to czasu (wiekszosc tunerow przeciez nie loguje zadnych livedata / logow dynamicznych wiec po co :) )
Pozdrawiam,
Przemek
marcc
User
Posty: 30
Rejestracja: 10 sty 2016, o 20:16
Imię: Marcin
lokalizacja: Navan

Re: e46 330d turbo kopciuch

Post autor: marcc »

Dobra dobra ale tak poważnie, to ja też bym się obawiał że zabawa z kopciuchem was tak wciągnie, że potem kopciuch Czerwoną wciągnie.. :)
Awatar użytkownika
leo
Turbo-Team
Posty: 931
Rejestracja: 11 paź 2012, o 22:07
Imię: Adam
lokalizacja: Wrocław

Re: e46 330d turbo kopciuch

Post autor: leo »

Kopciuch jest w zasadzie od jakies tam czasu skonczony, czekamy póki co na jeszcze jeden wirnik ssący który powinien sporo zmienic w temacie a później już tylko finalne strojenie. Póki co nawijamy kilometrów i tyle :)
Aktualnie latam na 6 łopatkowym spieku od Wąskiego i dobrze dieslowi z tym :clap:
BMWexpert Motorsport
Awatar użytkownika
leo
Turbo-Team
Posty: 931
Rejestracja: 11 paź 2012, o 22:07
Imię: Adam
lokalizacja: Wrocław

Re: e46 330d turbo kopciuch

Post autor: leo »

Dobra to idziemy po bandzie ;)

Kolejny stage turbiny wjechał dzisiaj do kopciuszka, po 2,5 tyg stania pod firmą w przysłowiowych krzakach w oczekiwaniu na lakiernika ktory prysnie tylne błotniki zawitało takie cudeńko :)

Obrazek

tutaj porownanie seryjnej i mojej małej hybrydki ;)

Obrazek

Po pierwszej przejażdżce jest niemożliwie kurewsko ;)

W weekend zobimy korekte softu i zobaczymy co dalej
BMWexpert Motorsport
chemik211
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 08:23
Imię: Jarek
lokalizacja: Kraków

Re: e46 330d turbo kopciuch

Post autor: chemik211 »

Jaka turbina była bazą??? gt2260 czy gt2556?? pytam bo Perun polecił mi przeróbkę gt2556 na wirnik 63mm, jaki masz u siebie ???
Awatar użytkownika
leo
Turbo-Team
Posty: 931
Rejestracja: 11 paź 2012, o 22:07
Imię: Adam
lokalizacja: Wrocław

Re: e46 330d turbo kopciuch

Post autor: leo »

bazą jest gt2260 z e46 czyli to co było w aucie
BMWexpert Motorsport
marcc
User
Posty: 30
Rejestracja: 10 sty 2016, o 20:16
Imię: Marcin
lokalizacja: Navan

Re: e46 330d turbo kopciuch

Post autor: marcc »

Ale wrzucisz jakieś 100-200 i 200-300? :heh:
Awatar użytkownika
leo
Turbo-Team
Posty: 931
Rejestracja: 11 paź 2012, o 22:07
Imię: Adam
lokalizacja: Wrocław

Re: e46 330d turbo kopciuch

Post autor: leo »

No to tego mamy chyba rekord ;)

Obrazek

a to nie są jeszcze wszystkie pieniądze :devill2:
BMWexpert Motorsport
Awatar użytkownika
wzkurczak
User
Posty: 149
Rejestracja: 15 lut 2010, o 20:53
Imię: Tomek
lokalizacja: Warszawa Zachod

Re: e46 330d turbo kopciuch

Post autor: wzkurczak »

całkiem sympatycznie :clap:
hz10
Forumowicz
Posty: 696
Rejestracja: 16 sty 2010, o 09:51
Imię: Hubert
lokalizacja: Starachowice

Re: e46 330d turbo kopciuch

Post autor: hz10 »

strasznie późno wstaje. troche nie pasuje do ogólnej charakterystyki kopciucha
ODPOWIEDZ