E36 stage 2 M5xxb28 700hp BWs300sx / Emu / wałki 300st

Projekty zakończone jak i w trakcie. Tylko poważne modyfikacje.

Re: E36 stage 2 M5xxb28 700hp BWs300sx / Emu / wałki 300st

Postprzez Miś » 24 gru 2018, o 14:48

Odpowiem tak, by pasowało do tematu.
Sporo wymiany doświadczeń z Alkiem i kupą innych ogarniętych w temacie M50 ludzi w PL zmotywowało mnie do budowy M50 mocnego i takie właśnie jest w trakcie, jeśli się nie podda to dokładnie wynik z podpisu powinien ukazać się niebawem. Jak chcesz setup poznać to wal na PW.
Według mnie pasowanie tłok-cylinder nie było winowajcą potopu u Alka, potwierdza to fakt, że jeden tłok zjechał, a 5 jest idealnych. Listwa paliwa zasilana z jednej strony i wtryski pracujące na 100%, zbyt małe przekroje układu paliwowego to zabójca, ja też coś o tym wiem.
E36 329i 9xxHP 10xxNM @1,xbar by HP Performance
Miś
Turbo-Team

Imię: Michał

Postprzez Alek22 » 24 gru 2018, o 19:01

gadziuWLKP napisał(a):A wg Ciebie, gładzie cylindów zużyły się o jedną dziesiątkę z jakiego powodu w ciągu jednego sezonu? Na jakim oleju jeździłeś? Czyżby pierścienie były za twarde? Czy przy takim pałowaniu po prostu rozszerzalności materiałów mają wpływ na ten stan? Pytam, ponieważ nie mam doświadczenia w motorsporcie.

Napewno bardzo duże obciążenia na uklad tlokowo korbowy oraz nie najlepszy materiał tulei bloku .
Sezon to wcale nie tak mało bo auto bylo również upalane na maxa on the street .
Dla przykladu mocno wysilone motocykle z którymi zajmuje sie na codzień zużywają tloka w 80mth a cyl srednio wstrzymuje 3 wym. tloka
A moje m50 zrobiło napewno 80mth w pierwszym miesiacu upalania :clap: wiec caly sezon to jest dobry wynik ;)
Dodatkowo silnik składany byl na używanych tłokach i bloku który wcale idelnych wymiarów nie miał
Co do oleju to jeżdżę valvo 10w60 zmieniany z dużą częstotliwością. Stan panewek pokazał bardzo dobra jakość oleju . :wink2:
Miś napisał(a):Odpowiem tak, by pasowało do tematu.
Sporo wymiany doświadczeń z Alkiem i kupą innych ogarniętych w temacie M50 ludzi w PL zmotywowało mnie do budowy M50 mocnego i takie właśnie jest w trakcie, jeśli się nie podda to dokładnie wynik z podpisu powinien ukazać się niebawem. Jak chcesz setup poznać to wal na PW.
Według mnie pasowanie tłok-cylinder nie było winowajcą potopu u Alka, potwierdza to fakt, że jeden tłok zjechał, a 5 jest idealnych. Listwa paliwa zasilana z jednej strony i wtryski pracujące na 100%, zbyt małe przekroje układu paliwowego to zabójca, ja też coś o tym wiem.

Tak to również mógł byc powód, chociaż zastanawiam się czemu akurat pierwszy cyl który ma najlepsze zasilanie :kwasny: .
Ps. Powodzenia w modach borg sxe377 w e36 lampy z pasa wciągnie :śmiech: , chetnie znowu przyjade się pościgac do RZE. :ok:
Alek22
User

Imię: Aleksander

Postprzez deejeys » 24 gru 2018, o 19:27

Czytam tak już cały czas, trzeci raz się zbieram coś napisać. Generalnie to mi w pierwszej chwili było trochę smutno, że silnik wypada mimo wszystko. Nie jednej osobie pokazywałem film z zegarów jak to jedzie zwłaszcza, że to silnik BMW w BMW :) Absolutnie nie jestem przeciwnikiem swapów ale po prostu jako fan marki jaram się jak coś się robi z rzeczy BMW :)

A tu klops. Będzie UZ kurde. Znajomy z Brzezin który zresztą składał mi mój słupek składa UZ-ta na kuciźnie i wałkach pod turbo na tym największym borgu EFR. Nawet nie chce myśleć jak to bęzdzie zapalać z dołu... :D

Powodzenia! :D
deejeys
Forumowicz

Imię: Dawid

Postprzez Alek22 » 22 maja 2019, o 12:44

Dawno nie było Up.
Projekt ma się dobrze, wpadło nowe serducho tym razem turbouzet . Mam nadzieje ze niedługo skończę projekt i opisze pełen spec. podparty wykresem i video z przyspieszenia
0-350km :clap: :clap: :śmiech: :devill2:

SPY PHOTO >>>>>>>

Obrazek

deejeys napisał(a):Czytam tak już cały czas, trzeci raz się zbieram coś napisać. Generalnie to mi w pierwszej chwili było trochę smutno, że silnik wypada mimo wszystko. Nie jednej osobie pokazywałem film z zegarów jak to jedzie zwłaszcza, że to silnik BMW w BMW :) Absolutnie nie jestem przeciwnikiem swapów ale po prostu jako fan marki jaram się jak coś się robi z rzeczy BMW :)

Powodzenia! :D

Przyjdzie jeszcze czas na s54 1000hp +
Alek22
User

Imię: Aleksander

Postprzez Nando-e28 » 22 maja 2019, o 17:58

Wreszcie up. Konkrety prosimy, konkrety ^^
Nando-e28
Forumowicz

Imię: Sebastian

Postprzez gadziuWLKP » 22 maja 2019, o 18:17

:greek2: ło matko, grubo poszedłeś, ciekawe jaka będzie trakcja przy tym silniku, pewnie jest cieższy i bardziej cofnięty do grodzi co zmieni rozkład masy. Widzę, że pozostałeś przy starej budzie. Trzymam kciuki. Będę obserwował na YT twoje przejazdy, bo do tej pory jak widziałem nie oszczędzałeś fury.
gadziuWLKP
Forumowicz

Imię: Adam

Poprzednia strona

Powrót do Projekty