BMW E30 M50B25 Turbo 1.2bar

Projekty zakończone jak i w trakcie. Tylko poważne modyfikacje.
Awatar użytkownika
leo
Turbo-Team
Posty: 931
Rejestracja: 11 paź 2012, o 22:07
Imię: Adam
lokalizacja: Wrocław

Re: BMW E30 M50B25 Turbo 1.2bar

Post autor: leo »

też mnie to zawsze irytowało ale później na wsyztskie wrzucałem po prostu mniejszy..... nikt tutaj nie bedzie oglądał jakości zdjęć tylko ich merytoryczność... jeśli już :)
BMWexpert Motorsport
Seboo
User
Posty: 182
Rejestracja: 11 lip 2015, o 00:23
Imię: Sebastian
lokalizacja: Poniatowa

Re: BMW E30 M50B25 Turbo 1.2bar

Post autor: Seboo »

leo pisze:Strasznie lubie czytać takie tematy jak komuś się chce wrzucić zdjęcia z budowy.... przypomina mi się zaraz czas jak zaczynałem bywać na tym forum. Wtedy pojawiały sięco chwile to nowe tematy... teraz to wszytsko trochę zdechło a szkoda....
Gratuluje projektu.... jedyne co bym zmienił to kolorki :) ale to tylko moje zboczenie :)
Dzięki :ok: Kolory to kwestia gustów i guścików o których się nie dyskutuje :piwo: a tak całkiem serio to czapka nie miała być kanarkowa ale taka wyszła :oops:
Miał być to żółty z Leona Cupry. Kolor bloku np bardzo mi się podoba i napewno bym go nie zmienił. Miska jest czerwona bo... bo jest czerwona :śmiech:

atom1 pisze:zdechlo przez to ze nieludzki rozmiar zdjec mozna tylko wklejac i raczej nikomu sie nei chce specjalnie na jedno forum zmniejszac
Z tym nie ma najmniejszego problemu. Wrzucasz zdjęcia tak jak ja na serwer i klikasz w jakiej rozdzielczości mają być udostępnione i z bańki.
Dla chcącego... :wink2:
gadziuWLKP
Forumowicz
Posty: 537
Rejestracja: 14 gru 2017, o 18:29
Imię: Adam
lokalizacja: Wlkp

Re: BMW E30 M50B25 Turbo 1.2bar

Post autor: gadziuWLKP »

Chciałem zapytać czy poratuje mnie ktoś mapą stuków dla M50B25NV - stroker B28 co bym mógł ją wrzucić do MS41? Chciałbym zostawić wiązke z M52 i mieć na MS41 te czujniki.
Horex
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 21 paź 2014, o 20:08
Imię: Konrad
lokalizacja: Mielec

Re: BMW E30 M50B25 Turbo 1.2bar

Post autor: Horex »

turbo chlodzone woda czy sam olej?
Seboo
User
Posty: 182
Rejestracja: 11 lip 2015, o 00:23
Imię: Sebastian
lokalizacja: Poniatowa

Re: BMW E30 M50B25 Turbo 1.2bar

Post autor: Seboo »

Jest możliwość podpiecia wody ale nie wykorzystałem tego.
Seboo
User
Posty: 182
Rejestracja: 11 lip 2015, o 00:23
Imię: Sebastian
lokalizacja: Poniatowa

Re: BMW E30 M50B25 Turbo 1.2bar

Post autor: Seboo »

Cześć :) Żeby nie było Beti ma sie dobrze póki co:) (Nie licząc skrzyni która padła i dyfra) Jeździmy razem po bułki do sklepu i takie tam niedzielne przejazdy :)

Obrazek

Jako że heble w serii zaczęły mnie mocno denerwować bo zawsze nie dawałem rady wyhamować przed zjazdem do sklepu i musiałem jechać na najbliższe rondo żeby zrobić nawijke co wiązało się ze znacznym zużyciem opon, jak i bułki stygły w tzw międzyczasie, zapadła decyzja o swapie :heh:

Tak wygląda biedna seria w E30.

Obrazek

Padł pomysł na swap przednich tarcz z Audi TT 312mm i przewiercenie rozstawu na 4x100 (z racji moich felg Keskin z którymi nie mogę się rozstać).

Dla porównania obydwie tarcze...

Obrazek
Obrazek

Dla potomnych. Nie wiem czy to kwestia producenta czy też nie ale nie pasuje otwór centrujący, trzeba roztaczać. :frusty:

Jako że tarcze wpadły większe to i zaciski ori nie dały rady. Tym razem padło na stajnie BMW E38 i Brembusy 4 tłoczkowe.
Całość zmontowana na aucie... :clap:

Obrazek
Obrazek

No i nie mogło zabraknąć na nich mojego Keskina :D Keskin nie siada na tych zaciskach. Potrzebny dystans 30mm przy ET15.

Obrazek
Obrazek

W między czasie znalazłem inne felgi w polerce :wink2:

Obrazek
Obrazek

Inne miałem na myśli kolejne. Model to nadal KESKIN KT1. :)

Finalnie mniej więcej wygląda to teraz tak...

Obrazek
Obrazek

Panie, ale te felgi wystają.... Te felgi nie wystają. One wyglądają :clap:

Obrazek
Obrazek

Cała Beti :)

Obrazek
Awatar użytkownika
theownit
User
Posty: 36
Rejestracja: 3 maja 2017, o 23:14
Imię: TheOwnIt
lokalizacja: Legnica

Re: BMW E30 M50B25 Turbo 1.2bar

Post autor: theownit »

Jak hamowanie z tymi zaciskami z e38? Lepsze niż 3.0?
Seboo
User
Posty: 182
Rejestracja: 11 lip 2015, o 00:23
Imię: Sebastian
lokalizacja: Poniatowa

Re: BMW E30 M50B25 Turbo 1.2bar

Post autor: Seboo »

theownit pisze:Jak hamowanie z tymi zaciskami z e38? Lepsze niż 3.0?
Nie wiem jak jest z 3.0. Nie mam porównania. Względem serii auto zatrzymuje się o niebo lepiej. Wcześniej jedno hamowanie z 220km/h do zera i przy 40km/h pedał już twardy. Teraz dwa hamowania vmax do zera i nic się nie dzieje. :ok:
Awatar użytkownika
JONDEK
User
Posty: 189
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 08:35
Imię: Kacper
lokalizacja: Chojnice

Re: BMW E30 M50B25 Turbo 1.2bar

Post autor: JONDEK »

tez zrobilem te tarcze. Jakiej firmy kupiles takie nawiercane? zimmermann?
Seboo
User
Posty: 182
Rejestracja: 11 lip 2015, o 00:23
Imię: Sebastian
lokalizacja: Poniatowa

Re: BMW E30 M50B25 Turbo 1.2bar

Post autor: Seboo »

JONDEK pisze:tez zrobilem te tarcze. Jakiej firmy kupiles takie nawiercane? zimmermann?
Zimmermann kosmiczna kwota... na ilosc kilometrów jakie robie rocznie to bez sensu. Moje tarcze to Rottinger
ODPOWIEDZ