[E34 Turbo] 88'

Projekty zakończone jak i w trakcie. Tylko poważne modyfikacje.
ODPOWIEDZ
żabol_E34
User
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2010, o 22:28
Imię: Tomek
lokalizacja: WW 88

[E34 Turbo] 88'

Post autor: żabol_E34 »

BMWe34turbo 88'
Obrazek
dane pojazdu:
bmw 520i
kolor: diamandschwartz
silnik:m20b25
rok prod.: 88
przebieg: duży
wyposażenie dodatkowe:wspomaganie kierownicy,spryskiwacze świateł
stan techniczny:zły
stan blacharsko lakierniczy:fatalny(sprawcą była prawdopodobnie skandynawia)
optik:z 15-u metrów dawał rade
koła :15' alusy (wyglądały nieciekawie)
il. właścicieli: jestem trzynastym
koszt zakupu:3900 w 2005r z opłatami

Cały projekt został wykonany przezemnie i przez mojego kumpla Solara (jego e30 cabrio m20b25t też zostanie pokazane w tym wątku)

Auto w 2006r. zostało przejęte przeze mnie w wyniku znacznego ubicia tylnego błotnika przez roztargnioną żonę.
Naprawa tylnego błotnika nieoczekiwanie się przedłużyła z powodu potrzeby wymiany innych elementów tj, błotników przednich, wszystkich furtek ,elementów progów,poszyć itd. reszta nadwozia została tam gdzie potrzeba wypiaskowana ,zabezpieczona , zapodkładowana i spasowana.Prace remontowe nadwozia trwały 8 miesięcy i były przeprowadzone z dbałością o najdrobniejsze szczegóły , zmianie uległa atrapa przednia oraz maska (została ona wydłużona o 5cm), akumulator wylądował pod tylną kanapą aby nie przeszkadzał w montażu turbosprężarki.Karoseria nie została okaleczona w związku z montażem układu turbo.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
atrapa wykonana została z twożywa i blachy
rdzeń intercoolera bmw e38, elementy z tworzywa zastąpione aluminium
[/img]Obrazek[/img]
Obrazek
fura doczekała się lakieru :czarny szafir z palety bmw
Obrazek
oraz silnika (zdjęcia i opis budowy dalej w tym wątku
Obrazek



Obrazek

Obrazek
koła to bbs rs 18'

Obrazek

Obrazek

Obrazek
żabol_E34
User
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2010, o 22:28
Imię: Tomek
lokalizacja: WW 88

moja suka

Post autor: żabol_E34 »

Obrazek
szybkie lakierowani komory :czarny półmat bmw (wcześniej nie było na to czasu)
Obrazek

Obrazek
żabol_E34
User
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2010, o 22:28
Imię: Tomek
lokalizacja: WW 88

moja suka

Post autor: żabol_E34 »

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

dolot( 1-wersja) i układ chłodzenia gotowy ,oryginalny przepływomierz na razie musi zostać, filtr to pipercross, chłodzenie turbosprężarki podłączone do magistrali podgrzewania przepustnicy(uwaga:to że sprężarka posiada płaszcz wodny nie znaczy że możemy gasić silnik bez wychłodzenia turbo,wg mnie niepodłączanie chłodzenia dla potrzeb sportu też nie jest dobrym rozwiązaniem ,mowa oczywiście o sprężarkach typu bb)
bov oraz regulator ciśnienia jest firmy f1-z i osobiście nie polecam tej firmy bo to kupa, zwłaszcza regulator który może doprowadzić do spalenia pojazdu.
żabol_E34
User
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2010, o 22:28
Imię: Tomek
lokalizacja: WW 88

Re: moja suka

Post autor: żabol_E34 »

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

elementy blacharskie juz siedzą na swoim miejscu,suka dostała nowe reflektory Hella(po wyciągnieciu z pudełka rozcięte i przerobione na hele w opałach aby dokładnie pasowały kolorem do dymionych kierunkowskazów depo) halogeny depo, lampy tył Hella. Lakier prezentuje się tak jak powinien ,rozlany prawidłowo nie trzeba polerować .
k64
Forumowicz
Posty: 1826
Rejestracja: 24 paź 2009, o 18:13
Imię: Kamil
lokalizacja: ŚLASK RACIBORZ
Lokalizacja: slask raciborz zawada ks.

Re: moja suka

Post autor: k64 »

podoba mi sie, napisz cos wiecej , jakie turbo, jakie odprezenie? jest bardzo ladnie ! naprawde jestem pod wrazeniem :eee:
Awatar użytkownika
elmo0104
Turbo-Team
Posty: 2047
Rejestracja: 25 paź 2009, o 13:09
Imię: Piotrek
lokalizacja: Łódź
Lokalizacja: Zduńska Wola / Łódź

Re: moja suka

Post autor: elmo0104 »

Super atrapa:D jak mustang wygląda. Respekt :ph34r:
Profesjonalna Regeneracja Vanosów Mxx,Sxx
jendrek e-30
User
Posty: 54
Rejestracja: 25 paź 2009, o 16:34
Imię: Andrzej
lokalizacja: Ożarów Maz

Re: moja suka

Post autor: jendrek e-30 »

Bardzo ładny pięknie serca mnóstwo pozdrawiam, trzymaj tak dalej a będzie pięknie




POZDRAWIAM :ph34r:
Mechanika ? swapy - modyfikacje - zawieszenia i silników - oraz naprawy bieżące i główne
Nie tylko BMW 602-75-20-18
żabol_E34
User
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2010, o 22:28
Imię: Tomek
lokalizacja: WW 88

Re: moja suka

Post autor: żabol_E34 »

Przyszedł czas na wnętrze:
Obrazek
Obrazek
wszystkie wiązki zostały rozwinięte sprawdzone(zamienione do potrzeb),owinięte nową taśmą materiałową, fura dostała nowy moduł komfortu: el.szyby,dach,obc el nagrzewnicę, wyższy model klamek.Fotele skóżane z pełną elektryką zostały zamienione na standardowe z powodu znacznej różnicy w wadze.
Obrazek

Obrazek
Obrazek

materiały urzyte do budowy środka to alcantara ,budapren, flok, czarne drewno,

do fury założyłem oryginalną kiere MOMO z 89' znalezioną na szrocie (jak wiele innych części)
w pojeździe nie brakuje żadnej spinki,śrubki itd. wszystkie wiązki są w swoim oryginalnym położeniu ,szafa cofnięta na 0
Całe wnętrze jest zrobione na czarno lub prawie czarno,powoduje to wrażenie pewnego niepokoju ze strony pasażera.
W tym momencie minął rok od dnia rozpoczęcia projektu
perlik
Turbo-Team
Posty: 340
Rejestracja: 1 lis 2009, o 10:32
Imię: Łukasz
lokalizacja: BIA

Re: moja suka

Post autor: perlik »

Qrde, z tym przodem to strzał w 10 :clap: jak możesz to daj większe zdjęcie
no i opisz szczegóły doładowania .
Pozdrawiam
BMW e28
Awatar użytkownika
elmo0104
Turbo-Team
Posty: 2047
Rejestracja: 25 paź 2009, o 13:09
Imię: Piotrek
lokalizacja: Łódź
Lokalizacja: Zduńska Wola / Łódź

Re: moja suka

Post autor: elmo0104 »

a jak masz drogowe światła rozwiązane?:D
Profesjonalna Regeneracja Vanosów Mxx,Sxx
piotres
User
Posty: 112
Rejestracja: 9 lis 2009, o 12:52
Imię: Piotrek
lokalizacja: Okol. Warszawy

Re: moja suka

Post autor: piotres »

Piekna robota ! Chyba najdokladniej wykonany od stony wizualnej projekt jaki byl pokazany do tej pory na tym forum :clap: .
bmw z3 2.8 roadster N/A
żabol_E34
User
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2010, o 22:28
Imię: Tomek
lokalizacja: WW 88

Re: moja suka

Post autor: żabol_E34 »

Przyszła wiosna:
Obrazek

Chciałoby się dać suce polatać po okolicy , ale nie ma tłumika więc trzeba go uspawać.

I w tym miejscu kompromis pomiędzy limuzyną a autem sportowym się kończy

układ wydechowy 3' -kompletny przelot
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I końcuwa wykonana przezemnie wg projektu Solara (wyklepanego na prędko z ramki od świateł drogowych)
Obrazek

Obrazek

jeszcze tylko umyć fure i można jechać do zakładu Solara, na wymianę zawieszenia,hamulców i wszystkiego co niezbędne do "bezpiecznego" poruszania się po drodze

Obrazek

zawieszenie K&W v1 , chamulec BREMBO przód 4T (montowany w wersji m5 Nurburgring),tył BREMBO 2t (lancer evo9 zamontowany później),tarcze :przód e38,tył e60 ,adaptery frezowane przezemnie z pręta kutego nc6 jak dobże pamiętam
żabol_E34
User
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2010, o 22:28
Imię: Tomek
lokalizacja: WW 88

Re: GABINET SOLARA

Post autor: żabol_E34 »

do Solara (Solar - mechanik samochodowy specjalista od napraw samochodów najlepszej marki na świecie ,12 lat w branży ,od 16 lat także mój dobry przyjaciel
,tuning i renowacja aut jest tylko naszym hobby i nie zajmujemy się tym na codzień ,jedynie wieczorami i zawsze w dobrej atmosfeże)
Fura jakoś dojechała , problemem były skrucone sprężyny przez Respekta diaksem (obniżył mi wten sposub fure ,żeby jakoś wyglądała w początkowych fazach projektu) ,silnikowo byłem zaskoczony głównie przyrostem momentu fura zasmażała kapcia do trzeciego biegu, co było też spowodowane krótkim przełożeniem dyfra(niecałe 80 na 2 biegu, kapeć 265\35\18) , odgłos wydechu podczas pałowania słychać było już z bardzo daleka,rodzina (tj. żona i córka) zawsze więdzą
gdzie się kręcę (jak jestem gdzieś w okolicy, a ludzie schodzą szybciej z drogi

Obrazek
za suką stoi taksówka Respekta( Respekt-taksówkaż(cierp z pod galerii mokotów),najszybsza taksówka w mieście)-

http://kotos.wrzuta.pl/film/21tvSVhFsJ4/hpim0014" onclick="window.open(this.href);return false;

http://kotos.wrzuta.pl/film/9yIxPyLRjXA/aa_3" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Obrazek
Doktor Solar
http://www.youtube.com/watch?v=LYue-WQTE54" onclick="window.open(this.href);return false;
mcgiver
Turbo-Team
Posty: 1412
Rejestracja: 24 paź 2009, o 19:45
Imię: Rafał
lokalizacja: Żywiec

Re: moja suka

Post autor: mcgiver »

fura jest nieprzecietna :ok: .
sledziłem temat od lata na bmw5er , ale dopiero niedawno ujawniłeś się w temacie bo opis wrzucił jakis twój ziomal.
podoba mi sie dbałośc o szczegóły szczególnie silnika.
opiszesz mody silnika ?
żabol_E34
User
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2010, o 22:28
Imię: Tomek
lokalizacja: WW 88

Re: moja suka

Post autor: żabol_E34 »

opisałem dopiero pierwszy rok projektu (jeszcze zostały dwa),tak ze troche sie zejdzie , budowa silnika zostanie opisana później(musze ściągnąć zdjęcia z telefonu) mam też trochę filmików ,tak że wchodź na linki.
ODPOWIEDZ