(Jondek) E30 m50 projekt

Projekty zakończone jak i w trakcie. Tylko poważne modyfikacje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JONDEK
User
Posty: 189
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 08:35
Imię: Kacper
lokalizacja: Chojnice

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: JONDEK »

ma ktos i udostepni mi schemat wiazki eletrycznej silnika? Chcialbym sie powoli z kablami zapoznac do emu. Admin nie zbyt chce sie zajac linkownia i ja zaktualizowac... :roll:
deejeys
Forumowicz
Posty: 491
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 17:43
Imię: Dawid
lokalizacja: Łódź

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: deejeys »

http://bmwclub.pro/forum/viewtopic.php?t=408" onclick="window.open(this.href);return false;

tu jest dość łatwo dojść, generalnie musisz wywalić wiązkę na stół i raczej dojdziesz wszystko :)
Awatar użytkownika
JONDEK
User
Posty: 189
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 08:35
Imię: Kacper
lokalizacja: Chojnice

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: JONDEK »

Dzieki na tel nie chce się link otworzyć ale na kompie zobaczę. Dzisiaj byłem załadować fury w Toruniu i za jednym zamachem odebrałem węże do klimy. Mieli tez fajne uchwyty plastikowe do węży wiec będzie Full pro :ok: w środę jak wrócę może coś dam rade podłubać jak nie to dopiero po drugim kołku w weekend
gadziuWLKP
Forumowicz
Posty: 537
Rejestracja: 14 gru 2017, o 18:29
Imię: Adam
lokalizacja: Wlkp

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: gadziuWLKP »

Nie wiedzialem ze zarobienie wezy do klimy to taki drogi temat jest. Zastanawiam sie tez nad przeniesieniem kompresora w inne miejsce, moj klimiarz powiedzial, ze spokojnie to zrobi, nie mowil nic o grubej kasie ktora trzeba wydac.
makii
Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: 28 mar 2015, o 21:06
Imię: rafał
lokalizacja: Przemyśl

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: makii »

gadziuWLKP pisze:Nie wiedzialem ze zarobienie wezy do klimy to taki drogi temat jest. Zastanawiam sie tez nad przeniesieniem kompresora w inne miejsce, moj klimiarz powiedzial, ze spokojnie to zrobi, nie mowil nic o grubej kasie ktora trzeba wydac.
Ze starych aluminiowych rurek coś ulepi, ale jeśli chodzi o nowe materiały do chłodnictwa to tam wszytko jest inne, inne stopy aluminium stali inne uszczelki i węże. Wszytko dobrane tak aby wyeliminować możliwość korozje wewnętrznej, choć są mistrzowie co nabijają klimę LPG i działa. Coś tam się orientuje,bo teść zajmuje się chłodnictwem na dużą skale i coś mu tam czasem pomagam, także uwierz mi profesjonalne materiały do chłodnictwa tanie nie są, a ich zastosowanie gwarantuje wieloletnia bezawaryjną prace układu, ale zawsze coś da się ulepić :wink2:
Awatar użytkownika
JONDEK
User
Posty: 189
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 08:35
Imię: Kacper
lokalizacja: Chojnice

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: JONDEK »

moglem lepic z alu rurek ale stwierdzilem ze po 1 nie bedzie to wygladalo tak jakbym chcial a po 2 czesto zdarza mi sie komus pospawac taka rurke od klimy... bardzo cienki material srodek trzeba bardzo dobrze wymyc i co najgorsze bardzo czesto przy sprawdzaniu na 8barach nic nie cieknie a jak da sie 20barow to pokazuja sie mikro bombelki. Takze dosc klopotliwe w szczelnosci i malo estetyczne. Do tych wezy co kupilem nie mam zastrzezen 2 czarne rurki wiec bedzi w miare to wygladac. Musze jeszcze waz do smarowania turbo ktory kupilem albo wpuscic w czerwona rurke termokurczliwa albo zarobic drugi w stalowym oplocie bo nie moge patrzec na zwykly waz jak przy lorze ktora jezdze :smile2:
termo para najlepiej na zejsciu kolektora przed samym turbem tak?
ten link ze schematem niestety nie dziala :kwasny:
rom089
User
Posty: 115
Rejestracja: 9 sty 2011, o 14:19
Imię: roman
lokalizacja: bydgoszcz

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: rom089 »

trzeba było pisać o nagrzewnice bo mam do e30 pod klimę co prawda bez panelu i wiązki ale to myśle ze nie problem a za ułamek tej kwoty :)
Awatar użytkownika
JONDEK
User
Posty: 189
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 08:35
Imię: Kacper
lokalizacja: Chojnice

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: JONDEK »

Klima prawie ready :clap: weze podocinalem i pozakuwalem. Dorobilem uchwyty mocujace weze w kopresorze i nagrzewnicy. Zostalo tylko poprzykrecac plastikowe uchwyty wezy. W sobote jest ambitny plan poskrecac wszystko do kupy na gotowo z blacharki. Musze dorobic mocowania zderzaka bo musialem je usunac z ori miejsc. Pod maska jakies pierdoly dokonczyc i moge wyciagac piec do remontu a bude malowac
Awatar użytkownika
JONDEK
User
Posty: 189
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 08:35
Imię: Kacper
lokalizacja: Chojnice

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: JONDEK »

pany zeby miec wskazniki na tablecie to potrzebuje tylko tablet i ten modul blutucza do emu czy jakas wieksza filozofia? Ma ktos i moglby mi pi x drzwi opisac jak to z tym jest?
Awatar użytkownika
JONDEK
User
Posty: 189
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 08:35
Imię: Kacper
lokalizacja: Chojnice

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: JONDEK »

wejscia do sprezarki na redukacjach i samorobnych uchwytachz plaskownika 3mm
Obrazek

tak to mniej wiecej bedzie wygladalo ale kostki trzymajace weze poprzyklejam po malowaniu
pod podluznica beda przykrecone ale tu na blotniku wole nie robic zadnych dziur wiec specjal klazder mysle utrzyma spokojnie

Obrazek

zorobilem uchwyty do chlodnicy jest pod katem ustawiona wiec jakies dziwadlo wyspawalem i jest git
Obrazek

te wszystkie duperele wymagaja duzo czasu a prawie nic nie widac w postepach... mysle ze te pierdoly dopracowane zaosczedza pozniej sporo niepotrzebnych awarii typu przetarty waz czy przepalony sylikon od dolotu... Staram sie wsyzstko z gory przemyslec i zapobiec przed awaria...

ktos mi z tym emu podpowie co do tableta?
gadziuWLKP
Forumowicz
Posty: 537
Rejestracja: 14 gru 2017, o 18:29
Imię: Adam
lokalizacja: Wlkp

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: gadziuWLKP »

Możesz do nich zadzwonić, kiedyś rozmawiałem z działem technicznym i uzyskałem wszystkie informacje na których mi zależało. Ja niestety nie znam tematu. Mam tableta jednak w połączeniu z MS41. DO AFR, EGT i ciśnienia doładowania zastanawiam się nad takim czymś:
https://www.reveltronics.com/pl/sklep/4 ... taw-detail" onclick="window.open(this.href);return false;
Z uwagi na to, że można zabudować na stałe bez obawy, że ktoś wymontuje tableta, jest mniejszy oraz posiada alerty. To propozycja dla osób, które nie mają EMU.
damian146ti
User
Posty: 24
Rejestracja: 12 paź 2015, o 21:26
Imię: damian
lokalizacja: KRK

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: damian146ti »

JONDEK pisze:
ktos mi z tym emu podpowie co do tableta?

Kupić musisz tylko tablet z androidem i moduł BT od ecu mastera. Na tablecie instalujesz darmową apkę ze Sklepu Play. Potem parujesz telefon z modułem BT i wszystko działa
Awatar użytkownika
JONDEK
User
Posty: 189
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 08:35
Imię: Kacper
lokalizacja: Chojnice

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: JONDEK »

projekt nie upadl ale ostatnio bylo sporo innych zajec i wyjazdow tak wiec mozolnie ale do przodu... Poogarniane jakies uchwyty pod maska itp tid duperele ale zawsze wszystko czasochlonne
wczoraj wycignalem znowu silnik i zabralem sie za jego ,,zamykanie,,...
Obrazek


do piachu z nim :ok:

Obrazek

Obrazek

nie wiem co ja bym zrobil bez piaskarki... ile to mi w zyciu ulatwia ;)

jutro musze zajac sie crossem i po pol roku chociaz dziada odpalic bo ktos chce kupic a przy 2gim swiecie zaczne silnik rozbierac i w czwartek bede chcial zawiezc do poznania na sprawdzenie bloku wymierzenie spasowanie tlokow sprawdzenie walu itp itd

wlasnie jakie spasowanie tlokow? prawdopodobnie tloki z m52 beda o ile da sie je spasowac... jak nie pomysle o kuciznie albo chociaz m44b19. jedniu pisza 0,05 inni robia 0,08... jak dlamnie to kosmos i zrobilbym luzu z 0.2 :rolleyes2: ale sie nie znam
mialem oritloki 83.98 te z m52 sa 83.99 jakie jest ori pasowanie? fajnie by bylo cos tam szlifnac zeby ten blok byl jak nowy
Awatar użytkownika
JONDEK
User
Posty: 189
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 08:35
Imię: Kacper
lokalizacja: Chojnice

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: JONDEK »

fura na czerwono jaki kolor bloku... :rolleyes2:
Awatar użytkownika
Miś
Turbo-Team
Posty: 1800
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 10:49
Imię: Michał
lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: Miś »

Jeśli zamierzasz zrobić pasowanie 0,2mm tłoka to lepiej daj to komuś do przemyślenia i zapłać.
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
ODPOWIEDZ