BMW E30 pionowe M50B25 Biturbo do driftu dla Aleksandra

Projekty zakończone jak i w trakcie. Tylko poważne modyfikacje.
Awatar użytkownika
ProxRox
User
Posty: 75
Rejestracja: 4 gru 2014, o 21:03
Imię: Daniel
lokalizacja: Olsztyn

Re: BMW E30 pionowe M50B25 Biturbo do driftu dla Aleksandra

Post autor: ProxRox »

kat23 pisze:Jak na takie doładowanie to mało koni wyszło :/
Po wykresie wygląda, że już przepływy puchną powyżej 4k obrotów, sprężarki za małe prawdopodobnie.
Ahmed
User
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2012, o 13:30
Imię: Maciek
lokalizacja: WWL

Re: BMW E30 pionowe M50B25 Biturbo do driftu dla Aleksandra

Post autor: Ahmed »

No trochę na pewno przez długi dolot do turbin bo stozki są wyprowadzone w wlot pod zderzakiem... Bez stożkow słychać całkiem inaczej słychać blowoffa
Ahmed
User
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2012, o 13:30
Imię: Maciek
lokalizacja: WWL

Re: BMW E30 pionowe M50B25 Biturbo do driftu dla Aleksandra

Post autor: Ahmed »

No trochę na pewno przez długi dolot do turbin bo stozki są wyprowadzone w wlot pod zderzakiem... Bez stożkow słychać całkiem inaczej słychać blowoffa
Blacha pisze:Fajnie.

Dawaj więcej fot auta
Mówisz i masz :heh:

Tak mniej więcej prezentuje się w środku
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Doloty stożkow i stożki. Na otwór poszła oryginalna zaślepka z wyciętymi otworami. Zostały również wycięte otwory w okularach lamp i nerce tak żeby jak najmniej udrożnic przepływ powietrza, pas też został pociety, ogólnie gdzie się dało to zostały maksymalnie odsłonięte chłodnice.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mam też drugą środkową listwę zderzaka którą zakładam na upalanie.
Obrazek
Dla porównania zdjęcie z tablicą i zamontowaną kratką na stożki(aktualnie jest też z drugiej strony również tak wycięta)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z moją drugą, ori 318i na wtrysku
Obrazek
I kilka zdjęć z budowy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Oraz krótki filmik z wypadu na tor Toruń
https://youtu.be/EeV7ZQmz-0s
Więcej zdjęć i filmików na instagramie mackumiku
CycuE30
User
Posty: 69
Rejestracja: 10 lip 2016, o 21:56
Imię: Michał
lokalizacja: Toruń

Re: BMW E30 pionowe M50B25 Biturbo do driftu dla Aleksandra

Post autor: CycuE30 »

To ty kilka razy pieknie sie uratowales przed dzwonem jak innyvh po obracalo :heh:
Widzialem,auto fajnie popyla,na pierwszy rzut oka taka bardziej cywilna sztuka

Podoba mi sie,czekam na dalsze relacje :ok:
Ahmed
User
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2012, o 13:30
Imię: Maciek
lokalizacja: WWL

Re: BMW E30 pionowe M50B25 Biturbo do driftu dla Aleksandra

Post autor: Ahmed »

Dzięki ;) No mnie też kilka razy obracało ale korzystając z pierwszego wypadu na tor musiałem sprawdzić granice swoje i samochodu. Żałuję tylko że nie zamontowalem kamerki w środku bo w sumie cały tor bokiem jeździłem a większość to tylko te łuki co widać na filmiku.
Ogólnie miałem taki zamiar żeby jak najmniej było widać po aucie. No i dlatego są szyby przyciemnione :ops: żeby nie było widać klatki. Przez zimę wyroluje tylko nadkola, żeby jeszcze trochę skrętu zwiększyć.
Może w przyszłym sezonie uda się wystartować gdzieś w zawodach więc chciałbym przez zimę jeszcze przejrzeć silnik, panewki na pewno do wymiany, wlecą adaptery polosi od swagrow i polosie od e34.
Ahmed
User
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2012, o 13:30
Imię: Maciek
lokalizacja: WWL

Re: BMW E30 pionowe M50B25 Biturbo do driftu dla Aleksandra

Post autor: Ahmed »

Mały upload.
Przed wypadem na tor Kielce przerobilem trochę dolot do turbin. Niestety na jednej turbinie stozek sie zsunal i wciągnął troche gumy (redukcji). Po za tym skonczyly sie problemy ze skrzynia biegow, w koncu udalo mi się zespawac tak zeby bylo ok.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na zime planuje przerobic kolektory wydechowe bo te pękają, są ze zbyt słabej stali.
Na pewno tez odslonie bardziej IC.
Cały czas zastanawia mnie słaby wynik z hamowni i w sumie nie wiem co zmienić żeby zwiększyć moc, która w sezonie 2019 na pewno się przyda.. Co myslicie o założeniu jednego większego turba w ukladzie który mam?

Na koniec filmiki
Krotki z Kielc

No i taka mała produkcja PSET Video

A i walczylem z dodaniem posta, winne byly linki do filmikow z aplikacji mobilnej. To tak jakby ktos tez mial problem ;)
deejeys
Forumowicz
Posty: 491
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 17:43
Imię: Dawid
lokalizacja: Łódź

Re: BMW E30 pionowe M50B25 Biturbo do driftu dla Aleksandra

Post autor: deejeys »

Nie widać wykresu generalnie, wiec jaki to był "słaby" wynik?
Ahmed
User
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2012, o 13:30
Imię: Maciek
lokalizacja: WWL

Re: BMW E30 pionowe M50B25 Biturbo do driftu dla Aleksandra

Post autor: Ahmed »

A sorry, nie widzialem ze wygasły.
1.25b w peaku
Obrazek
0.8b :eee:
Obrazek
Blacha
Forumowicz
Posty: 763
Rejestracja: 25 maja 2010, o 09:47
Imię: Karol
lokalizacja: Dolnośląskie

Re: BMW E30 pionowe M50B25 Biturbo do driftu dla Aleksandra

Post autor: Blacha »

Masakra ile tam jest miejsca , wiem że z drugiej strony wszystko nogą upychane ale do turbo można zrobić równoodległościowe 3 w 1 i wtedy połączyć z boostem o lepszy wynik. Co do pojedynczej turbiny moc wzrośnie ale licz się z większym lagiem, coś za coś
Ahmed
User
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2012, o 13:30
Imię: Maciek
lokalizacja: WWL

Re: BMW E30 pionowe M50B25 Biturbo do driftu dla Aleksandra

Post autor: Ahmed »

Tzn bardziej myslalem o jednej większej a drugą zostawic taka jaka jest ale już w tym ukladzie chyba nie bardzo by chcialo to razem współpracowac.
deejeys
Forumowicz
Posty: 491
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 17:43
Imię: Dawid
lokalizacja: Łódź

Re: BMW E30 pionowe M50B25 Biturbo do driftu dla Aleksandra

Post autor: deejeys »

W tej chwili w sumie nazwa w temacie jest błędna, bo masz Twin Turbo, a nie BiTurbo, ale jak byś faktycznie chciał mieć BiTurbo i jedną większą drugą mniejszą to wysterowanie tego mogło by sprawić trochę problemów... Zaczynając od całkowitej przebudowy tego co masz...


Kurde różnica bardzo duża, 0,4bar i gorszy wynik. Trochę lipa, ale znów porównując do np. 1JZ-GTE/RB25DET neo które dają 280 koni na 0,7bara to cieakawe na ile prawidłowy był tamten wynik.
No ale skoro boost nie opada i wykres całkiem nieźle daje rade to sprężarki muszą ogarniać dobrze - więc ciekawe w czym jest problem, że nie ma chociaż 370 koni na 1.25bar, może kwestia strojenia? Bo nie samym boostem silnik żyje
Ahmed
User
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2012, o 13:30
Imię: Maciek
lokalizacja: WWL

Re: BMW E30 pionowe M50B25 Biturbo do driftu dla Aleksandra

Post autor: Ahmed »

Wiem ale bi jakos ładniej brzmi i tak zostało :śmiech: :heh:
Kolektory i tak sa do poprawy lub tak jak sugeruje Blacha, do zrobienia nowych rownoodleglosciowych.
Z kolei turbo ktore ma uszkodzenia jak na zdjęciach tez chciałbym oddac do sprawdzenia.
Dlatego zacząłem myslec o drugiej wiekszej. Auto jezdzi glownie w drifcie więc gorne partie tez sie przydają tymbardziej ze mam 2.79 dyferencjał, bede testował 2.93. 3.25 dla mnie jest za krótkie.
Trochę zimy będzie wiec jest czasu na rozważania i modyfikacje. Ogólnie chce juz przygotować auto do zawodów Drift Open / DMP, zobaczymy ktore dokładnie jak beda terminarze i gdzie beda odbywane zawody. Mam juz fotel z FIA, jeszcze na pewno musze zmienic pasy i wywalić fotel pasazera(na czas zawodów).

W maju udało mi się zająć drugie miejsce(na malym doladowaniu-silkon spadl z jednego turba) na nieduzej imprezie Drift Day 2 w Modlinie. Moze ktos widzial na Weekend z Eska TV.

Strojenie bylo na tych waskich dlugich rurkach w dolocie do turbin więc na pewno na tym "bananie/parówie" i bezpośrednio na jednej turbinie stozek od razu.
Stroil Jarek z ECU Tune z Warszawy/Piastowa. Na pewno jest bezpiecznie bo a kielcach upalilem 20szt opon i dosyć ostra orka byla i nic sie nie stalo poza tym ze stozek sie zsunal i uszkodzil przewod od sterowania turbiny. Po zdjeciu stozka, poprawieniu przewodu nic sie nie działo.
Chycu
User
Posty: 78
Rejestracja: 28 lut 2012, o 19:57
Imię: Mateusz
lokalizacja: Zakopane

Re: BMW E30 pionowe M50B25 Biturbo do driftu dla Aleksandra

Post autor: Chycu »

Jakie miałeś problemy ze skrzynią biegów?
Ahmed
User
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2012, o 13:30
Imię: Maciek
lokalizacja: WWL

Re: BMW E30 pionowe M50B25 Biturbo do driftu dla Aleksandra

Post autor: Ahmed »

Jedna sie poprostu wysypała, na jednej puscil spaw :frusty: a tak to byly tez problemy ze sprzęgłem ale wkoncu zrobilem w osi i teraz jest ok. Aktualnie wał jest spiety ze skrzynią ori lacznikiem gumowym(wcześniej na sztywno) co też ma pozytywny wpływ na zywotnosc skrzyni.
Blacha
Forumowicz
Posty: 763
Rejestracja: 25 maja 2010, o 09:47
Imię: Karol
lokalizacja: Dolnośląskie

Re: BMW E30 pionowe M50B25 Biturbo do driftu dla Aleksandra

Post autor: Blacha »

Turbo w układzie sekwencyjnym robiła by furorę , jakby tam dołożyć coś gabarytowo jak hx40. Spora rozkmina ze sterowaniem ale u ciebie miejsca tyle że na pewno się zmieści
ODPOWIEDZ