BMW E36 M50B20 TURBO - DRIFT SPEC by INSANE

Projekty zakończone jak i w trakcie. Tylko poważne modyfikacje.

BMW E36 M50B20 TURBO - DRIFT SPEC by INSANE

Postprzez INSANE » 15 kwi 2019, o 07:17

Witam, po przeczytaniu projektów większości z Was, w końcu przyszła pora i na mnie. Pod koniec lipca ubiegłego roku udało mi się zakupić M50b20 z całym turbo kitem od pewnego jegomościa. Mimo, iż początkowo zakup ten wydawał się, okazją, darem losu, prezentem od Boga to póżniej przywrócenie mi tego do stanu używalności aby móc używać to zgodnie z przeznaczenie zajęło mi pół roku. Ale to długa i pokręcona historia, którą nie chce Was zanudzać. Mimo niespecjalnych warunków i młodego wieku wszystko staram się robić sam, wraz z pomocą dobrych kumpli :clap:

Model: E36 COUPE (klasyka gatunku młodego driftera :devill2: )

Modyfikacje

Silnik: M50B20 Vanos (odprężony, po rewizji itd.)

Układ dolotowy: Turbo GT28 + grzybek, duży IC, BOV , MBC

Układ wydechowy: 3' cale wraz z dp + końcowy TurboWorksa, zewnętrzny WQ Tial MVR + screamer w glebe :devill2:

Układ paliwowy / wtryskowy: Wtryski z Volvo 440cm, pompa Ori 044 ( z czasem wleci swirl + druga pompa)

Elektronika / wskaźniki: DET3 FI + temp. ciśnienie oleju /wody, doładowanie, egt + kontroler AFR

Układ chłodzenia: Nowa pompa wody HEPU z metalowym wirnikiem, termostat 70c, nowe wisko + elektryk , chłodnica ze zbiorniczkiem

Układ napędowy: Sprzęgło dwutarcz, skrzynia GETRAG, wał mały krzyżak, dyfer mała głowa, grube półosie , hydrauliczy ręczny + dodatkowe zaciski/ korektor siły hamowania Willwood

Zawieszenie: Przód gwint AP/ tył amortyzatory Koni Sport + HELMUTY (całe auto na poli)

BODY KIT i wnętrze: Felony Form, fotele/ pasy sparco, kompletne wnętrze, deska flok.

Przed turbo siedział tam m52b25 170km (który bardzo dobrze wspominam :cool2: a jeszcze wcześniej poczciwe 1.6.)

Podczas swapa w domowych warunkach u sprzedającego, nie żadne żurawie tylko traktor i widły :śmiech:
Obrazek

W końcu nic tak nie cieszy jak turbo :pasuje:
Obrazek

Prac ciąg dalszy:
Obrazek

Na gotowo w aucie zaraz po zakupie:
Obrazek

Przymiarki zewnętrznego WQ:
Obrazek

Prace nad kolektorem, tokarka poszła w ruch:
Obrazek

Kolektor już na gotowo po owinięciu bandażem:
Obrazek

Montaż :
Obrazek

Efekt finalny, już jeżdżący:
Obrazek

Środek (już nieaktualne):
Obrazek

Oklejenie na nadchodzący sezon:
Obrazek

Auto udało się połowicznie wystroić, przerwaliśmy ze względu na wyciek i za słabą sprężynę w WQ. Docelowo 1,3b 350-400km.
Nie mogę również nie wspomnieć o moich partnerach pozyskanych na nadchodzący sezon,a wśród nich: Mtuning Performance Parts (gdyby ktoś potrzebował jakiś części w dobrych cenach to zapraszam do kontaktu), GUMIMARK oraz Tech-mar- Renowacja Felg.

------> INSANE https://www.facebook.com/insanedrift/ / Zapraszam aby być na bieżąco! / https://www.instagram.com/pawmaczo_drift/

Kilka fotek w akcji:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
INSANE
Nowy na forum

Imię: Paweł

Re: BMW E36 M50B20 TURBO - DRIFT SPEC by INSANE

Postprzez Blacha » 15 kwi 2019, o 12:29

400 z tej sprężarki będzie ciężko ale 350 + już będzie fajnie latać . Myślałem że to dawno lata po relacjach z "taniego". Opisz co było do poprawy
Blacha
Forumowicz

Imię: Karol

Postprzez INSANE » 15 kwi 2019, o 14:18

Blacha napisał(a):400 z tej sprężarki będzie ciężko ale 350 + już będzie fajnie latać . Myślałem że to dawno lata po relacjach z "taniego". Opisz co było do poprawy

Nawet 350 mnie zadowoli, latałem ponad 2 lata z mocą 170km więc przeskok mocowy jest spory. No latać jeszcze nie lata ale już jako tako jeździ, kable na skrętki, pęknięty napinacz, przestawiony rozrząd, słabe sprzęgło, lejące wtryski, było z tym troche zabawy, na szczęście już mniej niż więcej, nie mogę się doczekać aż pierwszy raz poleci to bokiem :heh:
INSANE
Nowy na forum

Postprzez KonradGT » 22 kwi 2019, o 15:16

Nie topi Ci się ta plastikowa pokrywka od wydechu? Sterownik silnika masz MS40.1?
KonradGT
Forumowicz

Imię: Konrad

Postprzez kretfr » 22 kwi 2019, o 17:55

Nawet w te 350KM wątpię, ale próbuj. I zacznij od mniejszego doładowania bo 1,3 bar może już być za dużo na ten setup i po prostu będzie grzała powietrze zamiast moc generować.

Poza tym te moce to też wynik taki "poglądowy" wiedząc co się u nas w PL na hamowniach za czary odstawia. Ważne żeby dobrze wstawała i nie zdychała górą, a na moc nie patrz.
E36 / M50B25 / T04e @ FejsBook - Turbo Familia
kretfr
Turbo-Team

Imię: Piotr

Postprzez whatdefak » 22 kwi 2019, o 21:13

KonradGT napisał(a):Nie topi Ci się ta plastikowa pokrywka od wydechu? Sterownik silnika masz MS40.1?

Na pewno się topi :śmiech: nie ma szans żeby przetrwała, może w czasie normalnej jazdy by przetrwała ale podczas upalania EGT jest na tyle duże ze robi się plastelina :ph34r:
U siebie przynitowałem kawałek blachy do pokrywy i jak na razie daje radę, nie polecam całych metalowych osłon gdyż taki patent jeszcze bardziej nagrzewa cewki które potem mogą powodować problemy z zapłonem podczas upalania.

Projektowi kibicuje, co do mocy to liczbami się nie jeździ, za dużo rzeczy ma na to wpływ ale na pewno będzie 300+ :heh:
GT28 powinna fajnie wstawać, pochwal się jak finalnie wystroisz i będziesz miał wykres :clap:
whatdefak
User

Imię: Damian

Postprzez farmer91 » 22 kwi 2019, o 22:56

Oby tylko skrzynia wytrzymała, chociaż z drugiej strony to tylko 2.0.
farmer91
Turbo-Team

Powrót do Projekty