[DKCustoms] e36 Compact m43b16 turbo

Projekty zakończone jak i w trakcie. Tylko poważne modyfikacje.
Awatar użytkownika
ProxRox
User
Posty: 75
Rejestracja: 4 gru 2014, o 21:03
Imię: Daniel
lokalizacja: Olsztyn

Re: [DKCustoms] e36 Compact m43b16 turbo

Post autor: ProxRox »

KonradGT pisze: Co było winne że te cylindry gasły?
Seryjny WG. Niedługo zaczynamy stage 2 na turbo k04-015 i parę innych zmian.

Jak ktoś chętny to sprzedamy kolektor, turbo, zasilanie, DP i wydech z tego projektu.
Awatar użytkownika
Miś
Turbo-Team
Posty: 1798
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 10:49
Imię: Michał
lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [DKCustoms] e36 Compact m43b16 turbo

Post autor: Miś »

k04-015 to staroć, do małej pojemności przydałoby się coś nowoczesnego, co da fajny przepływ i wcześnie wstanie.
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
adaskuczo
User
Posty: 41
Rejestracja: 15 sie 2018, o 21:37
Imię: Adam
lokalizacja: Leszno

Re: [DKCustoms] e36 Compact m43b16 turbo

Post autor: adaskuczo »

ProxRox pisze:
KonradGT pisze: Co było winne że te cylindry gasły?
Seryjny WG. Niedługo zaczynamy stage 2 na turbo k04-015 i parę innych zmian.

Jak ktoś chętny to sprzedamy kolektor, turbo, zasilanie, DP i wydech z tego projektu.
Chyba juz wszyscy wiedzą jak wygląda ten kolektor. Mogłeś sie uczyć spawać na innym kawałku złomu :pasuje:
Awatar użytkownika
ProxRox
User
Posty: 75
Rejestracja: 4 gru 2014, o 21:03
Imię: Daniel
lokalizacja: Olsztyn

Re: [DKCustoms] e36 Compact m43b16 turbo

Post autor: ProxRox »

Mała aktualizacja z warsztatu.

Powstał nowy kolektor pod k04-015, tak wiem, nie jest optymalny pod przepływy, ale nie celujemy w maksymalną moc w tym projekcie. Wszystkie zmiany idą w kierunku zbudowania fajnego auta na co dzień, które można utrzymać za sensowne pieniądze (nawet jak silnik wybuchnie) i dawać radość z jazdy.

Kolektor + turbo na silniku do przymiarek. Użyliśmy prototypowej łapy silnika, którą opracowujemy pod m42/m43, aby uzyskać jak najwięcej miejsca (niedługo zaczynamy projekt 1.6 na PowerSpirit PS350R od RacingParts).
Obrazek
Obrazek

Tutaj wszystko na silniku, przygotowane pod prace nad układem wydechowym. Porównując do pierwotnej wersji jest gigantyczna różnica.
Obrazek

Nowy układ wydechowy z kwasówki. Downpipe 2.5" zwężające się do 2.25", następnie y-pipe, 2 tłumiki asymetrycznie i rurki schodzą się do końcowego, z którego jest wyjście 2.5". Zależało nam, aby wydech był jak najbliżej karoserii, auto będzie obniżone. Jesteśmy ciekawi jaką barwę dźwięku będzie miał ten wydech.
Zostało tylko pospawać do końca.
Obrazek
Obrazek

Jak widać mieliśmy chyba za dużo vbandów :oops:, jak pisałem wyżej, łatwość serwisowania jest bardzo ważna.
Jeeet
Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: 27 lut 2011, o 17:06
Imię: Marek
lokalizacja: Swinde

Re: [DKCustoms] e36 Compact m43b16 turbo

Post autor: Jeeet »

ProxRox pisze:Compact wystrojony i śmiga. Niut jak w dieselku, ale 5500 już koniec, więcej paliwa nie przyjmuje. Będziemy próbować pokręcić wałkiem, może uda się odblokować górę.

Pojedynek compacta z e36 coupe m52b25 niby po jakiś modach (kolektor ssący m50b25, wtryski b28 i jakiś remap z Allegro - najbardziej intrygują mnie te wtryski :frusty: ).

https://www.youtube.com/watch?v=SjdWA-XuIZI
Ten filmik z całym szacunkiem dla pracy i sympati kogoś do swojego wozu ukazuje cały bezsens uturbiania 1.6 itp jak byle b25 jest na wzgledny remis.
Pomyślcie nad m44b19 i hl-16t jak już musi być te 4 cyl.
Awatar użytkownika
ProxRox
User
Posty: 75
Rejestracja: 4 gru 2014, o 21:03
Imię: Daniel
lokalizacja: Olsztyn

Re: [DKCustoms] e36 Compact m43b16 turbo

Post autor: ProxRox »

Jeeet pisze:
ProxRox pisze:Compact wystrojony i śmiga. Niut jak w dieselku, ale 5500 już koniec, więcej paliwa nie przyjmuje. Będziemy próbować pokręcić wałkiem, może uda się odblokować górę.

Pojedynek compacta z e36 coupe m52b25 niby po jakiś modach (kolektor ssący m50b25, wtryski b28 i jakiś remap z Allegro - najbardziej intrygują mnie te wtryski :frusty: ).

https://www.youtube.com/watch?v=SjdWA-XuIZI
Ten filmik z całym szacunkiem dla pracy i sympati kogoś do swojego wozu ukazuje cały bezsens uturbiania 1.6 itp jak byle b25 jest na wzgledny remis.
Pomyślcie nad m44b19 i hl-16t jak już musi być te 4 cyl.
Tak znana mi opinia, ale w moich projektach nie ma napinki na cyferki, aby mierzyć długość przyrodzenia między kolegami. Kiedy uczysz się budować/stroić oraz eksperymentujesz to potrzebujesz tanich słupków do wysadzania i tym jest m43. Po za tym jak się później okazało właśnie te m43 nie jeździło jak trzeba. Niedługo przedstawię tu projekt m43, który jest dużo mocniejszy już nie na turbinie z szrotu.
Jeeet
Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: 27 lut 2011, o 17:06
Imię: Marek
lokalizacja: Swinde

Re: [DKCustoms] e36 Compact m43b16 turbo

Post autor: Jeeet »

ProxRox pisze:
Jeeet pisze:
ProxRox pisze:Compact wystrojony i śmiga. Niut jak w dieselku, ale 5500 już koniec, więcej paliwa nie przyjmuje. Będziemy próbować pokręcić wałkiem, może uda się odblokować górę.

Pojedynek compacta z e36 coupe m52b25 niby po jakiś modach (kolektor ssący m50b25, wtryski b28 i jakiś remap z Allegro - najbardziej intrygują mnie te wtryski :frusty: ).

https://www.youtube.com/watch?v=SjdWA-XuIZI
Ten filmik z całym szacunkiem dla pracy i sympati kogoś do swojego wozu ukazuje cały bezsens uturbiania 1.6 itp jak byle b25 jest na wzgledny remis.
Pomyślcie nad m44b19 i hl-16t jak już musi być te 4 cyl.
Tak znana mi opinia, ale w moich projektach nie ma napinki na cyferki, aby mierzyć długość przyrodzenia między kolegami. Kiedy uczysz się budować/stroić oraz eksperymentujesz to potrzebujesz tanich słupków do wysadzania i tym jest m43. Po za tym jak się później okazało właśnie te m43 nie jeździło jak trzeba. Niedługo przedstawię tu projekt m43, który jest dużo mocniejszy już nie na turbinie z szrotu.
Do nauki nie ma nic lepszego od m43 i co by obiektywnie nie mówić e36 z 4cyl. prowadzi sie (bodaj) najlepiej.
p.s skoro tak lubisz 4 cyl to mam wał od m47d20 a w (zasadzie rozbierał całe m47) dla mnie totalnie zbedny wiec cena "aby mi się chciało iść na poczte",pzd.
Awatar użytkownika
KonradGT
Forumowicz
Posty: 827
Rejestracja: 27 lut 2012, o 09:49
Imię: Konrad
lokalizacja: Warszawa

Re: [DKCustoms] e36 Compact m43b16 turbo

Post autor: KonradGT »

ProxRox pisze:
KonradGT pisze: Co było winne że te cylindry gasły?
Seryjny WG. Niedługo zaczynamy stage 2 na turbo k04-015 i parę innych zmian.

Jak ktoś chętny to sprzedamy kolektor, turbo, zasilanie, DP i wydech z tego projektu.
Możesz rozwinąć o tym seryjnym WG?
ODPOWIEDZ