E46 zakuty 2jz + PT7675 1060km 1060 Nm

Projekty zakończone jak i w trakcie. Tylko poważne modyfikacje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fulltone88
Turbo-Team
Posty: 110
Rejestracja: 7 sty 2014, o 10:50
Imię: Piotrek
lokalizacja: Białystok

Re: E46 2jz+BW300sx on board by Leo

Post autor: fulltone88 »

Że specyfikacji jak klej do gwintów, zapewne gęstszy? M119 składałem właśnie na klej do gwintów i bylem bardzo zaskoczony ze trzyma.
Awatar użytkownika
leo
Turbo-Team
Posty: 931
Rejestracja: 11 paź 2012, o 22:07
Imię: Adam
lokalizacja: Wrocław

Re: E46 2jz+BW300sx on board by Leo

Post autor: leo »

nie jest to klej do gwintów bo on nie tężeje do stanu skorupki tylko zawsze jest mniej lub bardziej lepki
BMWexpert Motorsport
kamil7s
Turbo-Team
Posty: 543
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 15:59
Imię: Kamil
lokalizacja: Nams

Re: E46 2jz+BW300sx on board by Leo

Post autor: kamil7s »

Jaki loctite przeciez to zwykły czerwony sylykon hehe kto by pomyślał ze jz bedzie na takich specyfikach składany, oczywiście to taki mały żart, bardzo mi sie projekt podoba, oby bez niespodzianek czekamy na dalsza relacje :clap:
E30 325
Awatar użytkownika
leo
Turbo-Team
Posty: 931
Rejestracja: 11 paź 2012, o 22:07
Imię: Adam
lokalizacja: Wrocław

Re: E46 2jz+BW300sx on board by Leo

Post autor: leo »

hahaha no no no z tym sylikonem ;)

Co do niespodzianek to na pewno jakies jeszcze wyjdą (oby nic poważnego) na razie tylko pierdoły jak dwukrotne przenoszenie pompy wspomagania, poczatkowy problem z dostępnością tylnej miski, oczekiwanie na wałki i reszte z USA, teraz stoje i czekam za kolektorem ssacym i listwą paliwową, byla jeszcze zmota ze zbiorniczkiem wyrownawczym bo nie wiedzialem do konca gdzie i jaki chce :śmiech:

póki co z nudów rzeźbie sobie końcowy wydech, jest misja bo już 3 dzień nad nim siedzę ale efekt powinien być taki jak zakładałem :)

też się nie spodziewałem że wskoczy tam 2jz a to czy to dobry wybór czy nie powiem po pierwszej kiwce ;)
BMWexpert Motorsport
Adam HP
User
Posty: 36
Rejestracja: 16 paź 2016, o 22:43
Imię: Adam
lokalizacja: Moszczenica

Re: E46 2jz+BW300sx on board by Leo

Post autor: Adam HP »

Też uważam, że fajnie byłoby (szczególnie w Twoim wozie) zobaczyć tam fakąś fajną oryginalną jednostkę, firmową :) (BMW) Dlaczego tak a nie inaczej już wiemy. Trudno :down:
Awatar użytkownika
leo
Turbo-Team
Posty: 931
Rejestracja: 11 paź 2012, o 22:07
Imię: Adam
lokalizacja: Wrocław

Re: E46 2jz+BW300sx on board by Leo

Post autor: leo »

Taki małe teaser tego co sie ostatnio tworzy i zabiera mi strasznie duzo czasu

Obrazek
BMWexpert Motorsport
Awatar użytkownika
leo
Turbo-Team
Posty: 931
Rejestracja: 11 paź 2012, o 22:07
Imię: Adam
lokalizacja: Wrocław

Re: E46 2jz+BW300sx on board by Leo

Post autor: leo »

Jak niektórzy już pewnie wiedzą auto już odpalone, a nawet zrobione pierwsze 50km na rozjeżdżenie troche silnika, no ale po kolei. Niech historia przebiega płynnie a nie od końca :P

Walka z wydechem końcowym była dość duża bo za punkt honoru wziąłem sobie to aby układ był nietuzinkowy, dość skomplikowany a przy tym ładny i schludny ;)

No i poniosła fantazja jak zawsze :hyhy:

pierwsze jakieś tam przymiarki, dodam że rysunków z projektami miałem chyba z 15 a finalnie skończyło się mieszanką kilku

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

W między czasie kupiłem 2 oryginalne filtry oleju HKSa, prosze nie pytać dlaczego różowe bo nie miałem na to wpływu :rotfl:
Obrazek

Kiedy wydech końcowy był skończony odebrałem od Karola z FTWL dyferek po przeglądzie
Obrazek

Obrazek

oczywiście jak zawsze klasunia wszystko na czas, sprawnie i dobrze :)

Brakowało przedniej części wydechu która łączyła by go z DP oraz wejściem WG w wydech, nie chciałem screamera tym razem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W między czasie przyszło długo wyczekiwane plenum z listwa paliwową i przepustnicą któą i tak zastąpiłem elektrykiem

Obrazek

Wiadomo że nie obyło się bez mały kłopotów w postaci przeszkadzającego serwa ale udało się zaadoptować większe niż seryjne bo podwójne serwo z innego bmw po kilku modyfikacjach siadło jak marzenie, a kolektor mija się z nim na kartę kredytową ;)

Obrazek


Do pełni szczęścia brakowało tylko lewej strony układu dolotowego więc zrobiło się i to razem z wspawanym BOVem

Obrazek


Kiedy wszystko już było poskładane, układ hamulcowy ogarnięty, woda spięta do kupy, front w połowie złożony nie pozostało nic innego jak usiąść z laptopem i skonfigurować całe emu i przystąpić od pierwszego odpalenia

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tak więc nastał ten moment nerwówki i 2jz zagadał za 1 strzałem (tak to filmik z pierwszego krecenia rozrusznikiem) oczywiście później trzeba było poświęcić sporo więcej czasu aby ustawić wolne obroty itd ale to wiadomo ;)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Pl_fDvXQQDQ[/youtube]

Później już było tylko lepiej ;)

Jakiś krótki filmik słabej jakości który kręcił Kłopot przy delikatnym dodawaniu gazu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DOYNd6uX5fc[/youtube]

a tutaj mój ulubieniec przepraszam za jakość ale tak mi skompresowało :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0HxYg_E ... e=youtu.be[/youtube]

Póki co czekam za konfigiem od ecumastera dla nowej przepustnicy żeby była już malinka, auto zrobiło już z 50km i powiem tylko tyle że jestem mega podekscytowany całym tym zabiegiem ;)
BMWexpert Motorsport
Niejawny
User
Posty: 60
Rejestracja: 6 lut 2012, o 16:44
Imię: Rafał
lokalizacja: Warszawa

Re: E46 2jz+BW300sx on board by Leo

Post autor: Niejawny »

leo pisze:
W między czasie kupiłem 2 oryginalne filtry oleju HKSa, prosze nie pytać dlaczego różowe bo nie miałem na to wpływu :rotfl:

Przecież to fiolet :pasuje:

Jak dla mnie najlepsze e46 w kraju ;) Wykres zapewne jak auto, będzie magiczny. Gratki, fajnie to siedzi
Awatar użytkownika
Przemek328
User
Posty: 104
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:53
Imię: Przemek
lokalizacja: Legionowo

Re: E46 2jz+BW300sx on board by Leo

Post autor: Przemek328 »

[/quote]

Przecież to fiolet :pasuje:

[/quote]

Ruszolet :tongue:
Awatar użytkownika
leo
Turbo-Team
Posty: 931
Rejestracja: 11 paź 2012, o 22:07
Imię: Adam
lokalizacja: Wrocław

Re: E46 2jz+BW300sx on board by Leo

Post autor: leo »

Obrazek
BMWexpert Motorsport
Niejawny
User
Posty: 60
Rejestracja: 6 lut 2012, o 16:44
Imię: Rafał
lokalizacja: Warszawa

Re: E46 2jz+BW300sx on board by Leo

Post autor: Niejawny »

co to za filtr powietrza?
żabol_E34
User
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2010, o 22:28
Imię: Tomek
lokalizacja: WW 88

Re: E46 2jz+BW300sx on board by Leo

Post autor: żabol_E34 »

Kozunio
Awatar użytkownika
leo
Turbo-Team
Posty: 931
Rejestracja: 11 paź 2012, o 22:07
Imię: Adam
lokalizacja: Wrocław

Re: E46 2jz+BW300sx on board by Leo

Post autor: leo »

Filtr to przejsciowka na chwile bo jest zbyt maly nawet nie wiem zapewne jakis chinol :heh:
BMWexpert Motorsport
Awatar użytkownika
leo
Turbo-Team
Posty: 931
Rejestracja: 11 paź 2012, o 22:07
Imię: Adam
lokalizacja: Wrocław

Re: E46 2jz+BW300sx on board by Leo

Post autor: leo »

Obrazek
Obrazek
BMWexpert Motorsport
caserwis
Turbo-Team
Posty: 668
Rejestracja: 13 lut 2013, o 11:13
Imię: Wojtek
lokalizacja: Jarosław

Re: E46 2jz+BW300sx on board by Leo

Post autor: caserwis »

Miało być nornalne e46 bez poszezeń a tu widze agro tuning pełną gembą leci, bez urazy zmień marke na jakiegoś japońca bo już w oczy kłuje.
ODPOWIEDZ