e30 m50b25-KKK K27-2 turbocharger / hybryda T3/T4

Projekty zakończone jak i w trakcie. Tylko poważne modyfikacje.
ODPOWIEDZ
rom089
User
Posty: 115
Rejestracja: 9 sty 2011, o 14:19
Imię: roman
lokalizacja: bydgoszcz

Re: e30 m50b25-KKK K27-2 turbocharger

Post autor: rom089 »

pytanie :P jakie kierunki z przodu ? seria ? plus przerobiony zderzak czy jakieś inne
dykt
User
Posty: 61
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 22:15
Imię: przemek
lokalizacja: slask

Re: e30 m50b25-KKK K27-2 turbocharger

Post autor: dykt »

zderzak- laminat z m3 z kompletu a kierunek dorabiałem z serii, przycięte i wklejone do zderzaka na stałe
dykt
User
Posty: 61
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 22:15
Imię: przemek
lokalizacja: slask

Re: e30 m50b25-KKK K27-2 turbocharger

Post autor: dykt »

[quote="Drapek"]ja bym przyciemnił lampy z tyłu i dodał jakieś czarne "smaczki" bo za czerwono się zrobiło :rozczarowany:
Poza tym siatex jak dla mnie jest ok po warunkiem że jest go mało.


teraz wygląda tak
Obrazek
dykt
User
Posty: 61
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 22:15
Imię: przemek
lokalizacja: slask

Re: e30 m50b25-KKK K27-2 turbocharger

Post autor: dykt »

wymieniłem kolektor wydechowy, dzięki czemu cała turbina zmieściła mi się pod maską
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
dykt
User
Posty: 61
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 22:15
Imię: przemek
lokalizacja: slask

Re: e30 m50b25-KKK K27-2 turbocharger

Post autor: dykt »

a i dodałem końcowy tłumik przelotowy, bo na mieście trochę za głośno było, ten co miałem na końcu przespawałem na środek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pan. B
Forumowicz
Posty: 409
Rejestracja: 20 sie 2012, o 22:46
Imię: Marcin
lokalizacja: Biały Kościół

Re: e30 m50b25-KKK K27-2 turbocharger

Post autor: Pan. B »

Jest :ok:
Film z jakimś solidnym łutututu by się przydał ;)
kamil7s
Turbo-Team
Posty: 543
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 15:59
Imię: Kamil
lokalizacja: Nams

Re: e30 m50b25-KKK K27-2 turbocharger

Post autor: kamil7s »

Jaki kolektor wydechowy załozyłeś? Stary sprzedajesz?
E30 325
dykt
User
Posty: 61
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 22:15
Imię: przemek
lokalizacja: slask

Re: e30 m50b25-KKK K27-2 turbocharger

Post autor: dykt »

kupiłem coś takiego http://allegro.pl/kolektor-wydechowy-bm ... 78482.html" onclick="window.open(this.href);return false;, a miałem żeliwny, który teraz do niczego się nie nadaje- popsułem go :oops:
i tu moje pytanie.. czy zmiana kolektora z żeliwnego na ten mogła spowodować, że kiedy gaszę samochód to za każdym razem strzela mi w wydech? Czy iść inną drogą
dykt
User
Posty: 61
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 22:15
Imię: przemek
lokalizacja: slask

Re: e30 m50b25-KKK K27-2 turbocharger

Post autor: dykt »

wydumałem, że to wina tłumika co wspawałem w środek. Paliwo, które się nie wypala zbiera się tam i po wyłączeniu zapłonu strzela w wydech. Wcześniej była rura to paliwo wydmuchiwało na zewnątrz. Więc gdy już się zebrałem, wyjechałem z garażu i...jak nie urok to sraczka :frusty: tak sobie nawaliło sprzęgło. Żadnego zgrzytu, żadnego dźwięku nie wydało, po prostu znikło :oops: . Trzeci raz podchodzę do tematu: jednomas m50 i docisk m57 a różnice wielkości wyrównałem dorobioną tuleją pod łożysko oporowe. Działało super, nie szarpało, nie ślizgało się a biegi wchodziły jak powinny.
chmm kupiłem nowy wysprzeglik mam nadzieje że tu tkwi problem.
Awatar użytkownika
Karolo
Forumowicz
Posty: 1425
Rejestracja: 14 sie 2010, o 00:12
Imię: Karol
lokalizacja: Centrum

Re: e30 m50b25-KKK K27-2 turbocharger

Post autor: Karolo »

Problem pewnie tkwi w tym, że wysprzęglik wyszedł poza zakres pracy i jego części znajdziesz w całej skrzyni biegów :)
sklep turbobmw.pl - najlepsze części TURBO
dykt
User
Posty: 61
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 22:15
Imię: przemek
lokalizacja: slask

Re: e30 m50b25-KKK K27-2 turbocharger

Post autor: dykt »

mam nadzieję, że nie. Na pewno nie. pedał nie wpadł w podłogę, to wysprzeglik wyciągnę w całości. Pod nogą jest opór jednak ruchu łapy nie czuję. A co do wysprzeglika potrzebowałem go na szybko i kupiłem używany z rozbiórki, przyszły zimniejsze dni i myślę, że wyzioną ducha i płyn bokiem przeciska a nie wiadomo ile na półce przeleżał. Dziś listonosz przyniósł mi nowy.
Marek_W
Turbo-Team
Posty: 177
Rejestracja: 6 lis 2013, o 21:54
Imię: Marek
lokalizacja: Ząbkowice

Re: e30 m50b25-KKK K27-2 turbocharger

Post autor: Marek_W »

Powiedz mi czy ten kolektor wydechowy zmieścił się pod maską bez żadnych przeszkód? Ciekawi mnie jego wytrzymałość, czy da sobie radę na dłuższą metę.
marcinsz32
User
Posty: 132
Rejestracja: 2 sty 2011, o 10:40
Imię: marcin
lokalizacja: wałbrzych

Re: e30 m50b25-KKK K27-2 turbocharger

Post autor: marcinsz32 »

Ostatnio też miałem taki problem 3 wysprzegliki przerobilem i dopiero 4 był ok,za każdym razem inny pedal był.
dykt
User
Posty: 61
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 22:15
Imię: przemek
lokalizacja: slask

Re: e30 m50b25-KKK K27-2 turbocharger

Post autor: dykt »

:frusty: jak głową w mur. Dzisiaj siedziałem trochę nad sprzęgłem, wsadziłem nówkę, w czasie odpowietrzenia rozwaliło go. Wsadziłem kolejny z dłuższym bolcem i dalej nic. Nie rozprzęga, choć na tym sprzęgło się ślizgało trzy tygodnie temu. I znów skrzynia w dół i zobaczyć co się stało.
Czy ktoś tutaj jest chętny aby mi to sprzęgło raz na zawsze zrobił. Czy na południu mogę komuś to zlecić, jakiś sprawdzony warsztat - proszę POMOCY!

w warunkach garażowych- nie ogarnę, tracę czas, moje nerwy i kase.
k64
Forumowicz
Posty: 1826
Rejestracja: 24 paź 2009, o 18:13
Imię: Kamil
lokalizacja: ŚLASK RACIBORZ
Lokalizacja: slask raciborz zawada ks.

Re: e30 m50b25-KKK K27-2 turbocharger

Post autor: k64 »

dykt pisze::frusty: jak głową w mur. Dzisiaj siedziałem trochę nad sprzęgłem, wsadziłem nówkę, w czasie odpowietrzenia rozwaliło go. Wsadziłem kolejny z dłuższym bolcem i dalej nic. Nie rozprzęga, choć na tym sprzęgło się ślizgało trzy tygodnie temu. I znów skrzynia w dół i zobaczyć co się stało.
Czy ktoś tutaj jest chętny aby mi to sprzęgło raz na zawsze zrobił. Czy na południu mogę komuś to zlecić, jakiś sprawdzony warsztat - proszę POMOCY!

w warunkach garażowych- nie ogarnę, tracę czas, moje nerwy i kase.
Przywies:)
ODPOWIEDZ