(Jondek) E30 m50 projekt

Projekty zakończone jak i w trakcie. Tylko poważne modyfikacje.
ODPOWIEDZ
deejeys
Forumowicz
Posty: 491
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 17:43
Imię: Dawid
lokalizacja: Łódź

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: deejeys »

340 koni na pół bara w 2.5 litra odprężonym? Co Ty tam w baku masz, paliwo rakietowe? Po liczniku nie widać jakoś tego, fajnie gada ale ten popcorn :D To lepiej zostawić dla golfiarzy xDDDD
Awatar użytkownika
JONDEK
User
Posty: 189
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 08:35
Imię: Kacper
lokalizacja: Chojnice

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: JONDEK »

2.9l wynikmysle ze nie jest zawyzony sadzac po opiniach. Antilag jest na stale powyzej 4tys obr... po 1 bede chcial to zmienic na guzik a po 2 mysle czy wg nie wpuscic w wydech bo jest dosc glosno przy strzelaniu i przy jego otwarciu

a popcorn antilagi procedury startu maja byc bo to byla glowna przyczyna kupienia emu nie deta
Awatar użytkownika
whatdefak
User
Posty: 181
Rejestracja: 26 gru 2015, o 04:01
Imię: Damian
lokalizacja: podkarpacie

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: whatdefak »

fajny wynik, ale wstawanie bez szału jak na 2.9L, czekam na jakieś aktualizacje tematu czyli na dojebanie jadu :devill2:
Co do odcinki myślę że dla głowicy na pojedynczej sprężynie wartości z rzędu 6800-7000rpm można śmiało walić, i nie powinny być problemu :ph34r:
Awatar użytkownika
JONDEK
User
Posty: 189
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 08:35
Imię: Kacper
lokalizacja: Chojnice

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: JONDEK »

narazie walczylem zeby zamknac bude z zewnatrz... kolki duperele z serwisu 2 tyg szly... teraz powoli poskladalem srodek chociaz robie wiazke do klimy i calkowicie deska nie jest jeszcze poskladana wiadomo czemu. Zrobilem narazie 600km i bez zadnej awari nic nie cieknie itp, zalozylem dyfer ze szpera :clap: ale wczoraj od probwania bokiem cos mi zaczelo przy poslizgu stukac stylu albo bardziej jakby przeskakiwac musze sprawdzic czy sie poloska nie konczy. Wczoraj tez mialem wrazenie jakby cos sie zrypalo ale chyba poprostu sie przyzwyczailem do mocy :heh:

https://www.youtube.com/watch?v=SKO25yXgpik" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
JONDEK
User
Posty: 189
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 08:35
Imię: Kacper
lokalizacja: Chojnice

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: JONDEK »

Był spalony bezpiecznik od sondy wsadziłem nowy i wszystko wróciło do normy
Awatar użytkownika
JONDEK
User
Posty: 189
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 08:35
Imię: Kacper
lokalizacja: Chojnice

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: JONDEK »

jak narazie zrobione 1500km i jest dzialanie :heh: jedynie trzeba zmienic gumy na belce na poli bo nawet oryginaly nie wstrzymaly zbyt dlugo :rolleyes2:
https://www.youtube.com/watch?v=vqIqfNtPjWU" onclick="window.open(this.href);return false;


Powoli zaczalem ogarniac srodek. Wpadly na poczatek glosniki hertza z tylu w polce zmienilem na 16tki tak zeby przy niedzieli mozna bylo tez radia posluchac :ok:
Na dzien dzisiejszy postawilem auto w garaz i robie sobie od niej troche przerwy... wiele nie zostalo do ogarniecia. Kupilem kiere mtechnika skora jest ladna ale musze ja odmalowac na nowo. No i zostaje obszycie recaro ktore czekaja ale to dalszy temat. Na wiosne chce jechac na podniesienie doladowania, antilaga na guzik bo troche wkurwia na stale, dokonczenie klimy a raczej poprostu poskladanie jej. Myslalem tez na wpuszczeniem wg w wydech... nie jest mi za glosno ale wiecej ognia pojawialoby sie z tyly :wink2: moze niebawem wskoczy drugi projekt kompocik looow budzet na zime :clap:
apropo z jakiego auta uzywka turbinka nadalby sie do m50b25?
Kusy6
Forumowicz
Posty: 583
Rejestracja: 20 sie 2016, o 13:20
Imię: Kamil
lokalizacja: Mielec

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: Kusy6 »

low budget to chyba 0.6b? td05 20g może by ogarnęło?
gadziuWLKP
Forumowicz
Posty: 537
Rejestracja: 14 gru 2017, o 18:29
Imię: Adam
lokalizacja: Wlkp

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: gadziuWLKP »

Ludzie mówią, że jak zmieniasz na belce z gum na poli to koniecznie też na kapie dyfra na ten sam materiał. Podobno pęka wtedy ucho w pokrywie dyfra jak się zostawi.
Może się ktoś wypowie w tym temacie jakie miał doświadczenia.
Awatar użytkownika
JONDEK
User
Posty: 189
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 08:35
Imię: Kacper
lokalizacja: Chojnice

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: JONDEK »

dyfer mam z e34 i adapter alu na poliuretanie... na dniach chce wkladac do kompocika m50 wtedy bede myslal dalej co z tym robic dalej
Awatar użytkownika
JONDEK
User
Posty: 189
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 08:35
Imię: Kacper
lokalizacja: Chojnice

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: JONDEK »

SIema. Długo mnie nie było... Długo tez chyba forum nie było?
e30 obecnie ma zrobione 8tys km bez awaryjnie :) procz rozerwanego wydechu po próbach zanalezienia złotego środka dla launch control :clap:
klima działa, dobrze służyła latem
jakieś 2tys km temu bylem podnieść doładowanie na 0,9 bara 415ps 550nm, dołożyłem guzik do zmiany doladowania także jest do wyboru 350ps-415ps

filmik z lc:
https://www.youtube.com/watch?v=ygJh0wgiaWw
Awatar użytkownika
JONDEK
User
Posty: 189
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 08:35
Imię: Kacper
lokalizacja: Chojnice

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: JONDEK »

O ile kogoś zainteresują dalsze losy to 12tys km zrobione i spadła polka na 6tym tłoku. Obecnie buduje drugi zakuty słupek tak żeby tylko szybko przerzucic piec bez rozgrzebywania na dłużej e30tki. Nie diagnozowalem jeszcze czemu tłok się posypał. Przypuszczam ze przesadziłem z antilagiem i launch controlem. Sprawdze jeszcze wtryski. Jakaś niedługa chwile po podkręceniu lc pekl kolektor w jednym miejscu potem posypał się tłok. Kolektor najzwyczajniej za słabo przetopilem w tym miejscu gdzie pekl... jeśli będę miał czas zrobie sobie w ogole nowy. Z czasem narazie słabo trochę mozolnie idzie mi projekt turbo supry. Jak będzie gotowa podzielę się wnioskami fotkami itp... co do m50. Jest problem z dostępnością panewek głównych Kinga. Acl mam w dupie nie chce ich i nie chce ruszac tematu. Kolbenshmidt? Podobno z jakiejś 3.0d pasuja i są mocniejsze? Kolejne pytanie na jakie turbo zmienić moje gt3530 żeby przekroczyć 500konia? Kolejne pytanie to większość turbin ma chłodzenie wodne trzeba to podpinać? Gt 35 moja nie ma chodzi dobrze i długo żyje obecnie żadnych luzow nic się nie zmieniło od nowości. Jak ma ktoś wał od m52b28 lale pisac bo szukam
Diego
User
Posty: 43
Rejestracja: 9 gru 2014, o 01:35
Imię: Kamil
lokalizacja: Rzeszów

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: Diego »

Turbo na łożyskach ślizgowych można montować bez chłodzenia wodą, ze względu na duży przepływ oleju temperatura z wałka wydechowego turbiny może być odprowadzona do oleju. Turbiny na łożyskach kulkowych potrzebują bezwzględnie chłodzenia wodą, restryktor 0.9mm na wejsciu, małą ilość oleju, bez wody szybko zgniją łożyska.



Zakuty słupek wcale nie oznacza że zrobisz na nim więcej kilometrów niż na obecnym :) Jeśli chcesz robić kilometry rozglądał bym się za mocnym tłokiem fabrycznie montowanym w jakiś silnikach, o małej rozszerzalności cieplnej, dzięki czemu jest zachowane fajne pasowanie.
Kusy6
Forumowicz
Posty: 583
Rejestracja: 20 sie 2016, o 13:20
Imię: Kamil
lokalizacja: Mielec

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: Kusy6 »

Żeby 500KM przekroczyć to albo E50 na gt3530 albo gt3582r .60 to do 530KM powinno dojść na benzynie, jak jeszcze więcej to z dupa .70, wtedy do 600 możesz dojść.

Diego, czyli twierdzisz że jeśli mam kute tłoki to w trasę lepiej wybrać się innym autem?
Awatar użytkownika
Miś
Turbo-Team
Posty: 1798
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 10:49
Imię: Michał
lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: Miś »

Panewki główne seria nowy zamiennik m50, korbowe 2.5tds.
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Awatar użytkownika
JONDEK
User
Posty: 189
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 08:35
Imię: Kacper
lokalizacja: Chojnice

Re: (Jondek) E30 m50 projekt

Post autor: JONDEK »

Korbowe mam w domu king racinga one wg mnie spoko są. Opcja na zamiennik głównych słyszałem ze tez nie jest zła. Słyszał ktoś jeszcze o wkładaniu głównych z m57 3.0d?
ODPOWIEDZ