Biały Gruz e36 m50b29t od 3 str

Projekty zakończone jak i w trakcie. Tylko poważne modyfikacje.
ODPOWIEDZ
deejeys
Forumowicz
Posty: 491
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 17:43
Imię: Dawid
lokalizacja: Łódź

Re: Biały Gruz e36 m50b29t od 3 str

Post autor: deejeys »

No te poszerzenia od HARD Motorsport to raczej nie są i wyglądać tak samo również nie będą... Już nawet pomijając kwestię materiału to ten laminat przyszedł gorzej przygotowany niż dekiel od szamba - nawet nadmiaru materiału nie odcieli ? :eee:
caserwis
Turbo-Team
Posty: 671
Rejestracja: 13 lut 2013, o 11:13
Imię: Wojtek
lokalizacja: Jarosław

Re: Biały Gruz e36 m50b29t od 3 str

Post autor: caserwis »

Jak widze taką tandete to krew mnie zalewa naście razy montowałem takie badziewia z żywicy. Żebym jak się starał to fajnie to wygląda tylko jak stoi w garażu wyjedziesz na słońce i te piękne poszerzki przybierają nowe oblicze.
Awatar użytkownika
Przemek328
User
Posty: 104
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:53
Imię: Przemek
lokalizacja: Legionowo

Re: Biały Gruz e36 m50b29t od 3 str

Post autor: Przemek328 »

Jeszcze nie wiem. Przy jakichkolwiek uszkodzeniach podczas wizyty na torze, najlepiej by było na wkręty, ale nie wiem czy nie będą za bardzo wystawać i czy nie przetną opony kiedy schowa się w błotnik.
Awatar użytkownika
Przemek328
User
Posty: 104
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:53
Imię: Przemek
lokalizacja: Legionowo

Re: Biały Gruz e36 m50b29t od 3 str

Post autor: Przemek328 »

Zapomniałem wspomnieć że poprzedni zestaw sprzęgła się poddał, więc w międzyczasie wpadło nowe, dwutarczowe sprzęgło które na pewno będzie dzielnie znosić moje farmazony :clap:

Obrazek
Awatar użytkownika
Przemek328
User
Posty: 104
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:53
Imię: Przemek
lokalizacja: Legionowo

Re: Biały Gruz e36 m50b29t od 3 str

Post autor: Przemek328 »

Oczywiście nie są to oryginały Hard sport, bo nie opłacałoby się. Nie są obrobione do końca, bo robił je mój kolega i dał mi je w takim stanie za darmo, żebym sobie sam je obrobił. Są dwie wersje, jedna z tworzywa i druga z laminatu, a wg człowieka który to produkował, to akurat ta wersja z laminatu lepiej leży na samochodzie :)
Na samochodzie (nie moim, ale zakładane w ten weekend) wygląda to tak: Obrazek
Awatar użytkownika
Przemek328
User
Posty: 104
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:53
Imię: Przemek
lokalizacja: Legionowo

Re: Biały Gruz e36 m50b29t od 3 str

Post autor: Przemek328 »

Czas na mały UP :D

Do silnika w końcu zostało zakupione coś czego brakowało już od czasów poprzedniego właściciela, czyli porządniejsze wtryskiwacze :D
Obrazek

Poza tym pod maską już jest w miarę porządek, w bagażniku też. Doszła jednak lepsza pompa, bo mój poprzedni chińczyk niby dawał radę, ale nie byłem jego do końca pewien.
Obrazek

Intercooler zyskał w końcu ochronę i odpowiednie podparcie.
Obrazek

Co za tym idzie, nie było sensu trzymania się oryginalnego zderzaka i wpadł m-pakiet. W tym progi, ale na zdjęciu ich jeszcze nie było :) Z racji tego że poszerzenia i spoiler które mam, są czarne, to zdecydowałem że zderzak i progi też będą czarne. Zobaczymy jak to będzie wyglądać.
Obrazek

Tablet też znalazł swoje miejsce w środku, mimo że bardzo walczył i absolutnie nie chciał tam być.
Obrazek

Jeszcze w międzyczasie wpadła nowa sonda EGT. Poprzednia okazała się uszkodzona, o czym "zapomniał" mi powiedzieć MACu, po tym jak "wystroił" silnik. Zresztą tak chłopina stroił że nawet nie podłączył tej sondy.

Projekt w wielkich bólach dobiega końca. Wszystko dzięki decyzji o oddaniu samochodu w ręce Jędrka.
Gruz już był jeżdżony i trzyma się kupy. Przyśpiesza o wiele lepiej niż się spodziewaliśmy, mimo że aktualna mapa jest tylko mapą startową i MAC nie steruje doładowaniem (zaworek montowany i wysterowany - o ironioo...- przez MACa) i jak tylko turbina zaczyna ładować to wchodzi boost cut :)

Jest szansa że podołam finansowo żeby zrobić sobie prezent na święta i w końcu pokazać jakiś wykres :clap: :clap: :clap:
g69
User
Posty: 29
Rejestracja: 25 paź 2009, o 19:09
Imię: greg
lokalizacja: śląsk

Re: Biały Gruz e36 m50b29t od 3 str

Post autor: g69 »

Gratuluje wytrwałości i zycze pomyslnego zakonczenia projektu. Choć zawsze będą pojawiac sie chęci na jakieś nowe modyfikacje jak znam z autopsji :) fajny patent z tym tabletem,mozesz cos wiecej o tym napisać? Poziom rónych 'tunerów' w Polsce bywa mocno zróznicowany a ceny za usługi niestety rzadko sa adekwatne do poziomu wiedzy więc często znalezienie odpowiedniego uczciwego tunera jest kluczem do radości z posiadanego projektu o ile nie chcemy osobiście bawic sie w takie grzebanie... trzymam kciuki!
caserwis
Turbo-Team
Posty: 671
Rejestracja: 13 lut 2013, o 11:13
Imię: Wojtek
lokalizacja: Jarosław

Re: Biały Gruz e36 m50b29t od 3 str

Post autor: caserwis »

Z racji tego że poszerzenia i spoiler które mam, są czarne, to zdecydowałem że zderzak i progi też będą czarne. Zobaczymy jak to będzie wyglądać.

Nawet nie próbuj robić tego na czarno bedzie wyglądać jak styrana łupa z gospodarstwa rybackiego na podlasiu.
Maluj w kolor bedzie spoko.
Awatar użytkownika
Przemek328
User
Posty: 104
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:53
Imię: Przemek
lokalizacja: Legionowo

Re: Biały Gruz e36 m50b29t od 3 str

Post autor: Przemek328 »

g69 pisze:Gratuluje wytrwałości i zycze pomyslnego zakonczenia projektu. Choć zawsze będą pojawiac sie chęci na jakieś nowe modyfikacje jak znam z autopsji :) fajny patent z tym tabletem,mozesz cos wiecej o tym napisać? Poziom rónych 'tunerów' w Polsce bywa mocno zróznicowany a ceny za usługi niestety rzadko sa adekwatne do poziomu wiedzy więc często znalezienie odpowiedniego uczciwego tunera jest kluczem do radości z posiadanego projektu o ile nie chcemy osobiście bawic sie w takie grzebanie... trzymam kciuki!
Tablet to jakiś chińczyk 10" z uszkodzoną baterią :D Kosztował 100 zł i chyba 15 zł ładowarka samochodowa do niego :) Dane z EMU zbiera po BT i w sumie to nie wiem co więcej mógłbym napisać :)
Dzięki za dobre słowo :)

Co do czarnych elementów to ma mi się podobać. Jak będzie wyglądał jak styrana łupa z gospodarstwa rybackiego na podlasiu, a dla mnie będzie ok, to wyjdzie na to że lubię styrane lupy :D
A tak na serio, to lakier i tak jest do odświeżenia, bo biały mat wyglądał dobrze może ze 3 dni :śmiech:
Awatar użytkownika
Przemek328
User
Posty: 104
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:53
Imię: Przemek
lokalizacja: Legionowo

Re: Biały Gruz e36 m50b29t od 3 str

Post autor: Przemek328 »

Gruz jeszcze żyje i trochę się zmienił jego wygląd. Moim zdaniem na plus :)

Obrazek

Obrazek

Wykresem niestety dalej nie mogę się pochwalić, gdyż cały czas jest problem w WG i przeładowuje silnik.
Awatar użytkownika
PiotrTF
Turbo-Team
Posty: 425
Rejestracja: 19 mar 2012, o 11:29
Imię: Piotr
lokalizacja: Mława/Warszawa
Lokalizacja: Turbo Familia
Kontakt:

Re: Biały Gruz e36 m50b29t od 3 str

Post autor: PiotrTF »

Turbo pod dużym kątem, nie wali olejem w dolot?

Tam przy ECU to OCT? A ten zbiorniczek obok?
E36 / M50B25 / T04e @ FejsBook - Turbo Familia
Hamownia DynoProject
Awatar użytkownika
Przemek328
User
Posty: 104
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:53
Imię: Przemek
lokalizacja: Legionowo

Re: Biały Gruz e36 m50b29t od 3 str

Post autor: Przemek328 »

Wszyscy się martwią o to turbo, ale akurat ma się dobrze i nie ma żadnych negatywnych objawów pochylenia.
Tak, przy EBC jest OCT, a ten zbiorniczek to akurat płyn hamulcowy do ręcznego.
Awatar użytkownika
PiotrTF
Turbo-Team
Posty: 425
Rejestracja: 19 mar 2012, o 11:29
Imię: Piotr
lokalizacja: Mława/Warszawa
Lokalizacja: Turbo Familia
Kontakt:

Re: Biały Gruz e36 m50b29t od 3 str

Post autor: PiotrTF »

O pochylenie pytam, bo mam chinola (nowego) mniej pochylonego i czasami trochę widać oleju od strony filtra powietrza.
E36 / M50B25 / T04e @ FejsBook - Turbo Familia
Hamownia DynoProject
Awatar użytkownika
Przemek328
User
Posty: 104
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:53
Imię: Przemek
lokalizacja: Legionowo

Re: Biały Gruz e36 m50b29t od 3 str

Post autor: Przemek328 »

E tam, ja bym się tym nie martwił. Nawet jeśli od czasu do czasu wpadnie to do turbiny i zmniejszy przez chwilę jakość paliwa to chyba nic nie powinno się stać.
Awatar użytkownika
wzkurczak
User
Posty: 149
Rejestracja: 15 lut 2010, o 20:53
Imię: Tomek
lokalizacja: Warszawa Zachod

Re: Biały Gruz e36 m50b29t od 3 str

Post autor: wzkurczak »

kiedy wykres?
ODPOWIEDZ